"Cumhurbaşkanı kimi alkışladı?"

"Cumhurbaşkanı kimi alkışladı?"

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi Meclis'teki 23 Nisan oturumunu değerlendirdi. İşte Selvi'nin konu ile ilgili yazısı;


Meclis'e girdiğimde ilk olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile karşılaştık.
CHP’nin, referandum sonuçlarıyla ilgili olarak Danıştay’a yaptığı başvuruyu konuştuk.


“CHP’nin başvurusundan bir şey çıkmaz. Çünkü Danıştay’ın daha önceki kararları var” dedi.


Adalet Bakanı’yla aynı zamanda işin siyasi boyutunu da konuştuk.


Bekir Bozdağ, “CHP, yüzde 49’u muhafaza edemeyecek. Yüzde 49’la sağlanan uzlaşmayı geliştirip 50 yapmanın yollarını aramak yerine, yüzde 49’u dağıtıyor. CHP’nin, sokağın peşine takılması karşısında o yüzde 49’un içinde olan AK Partili, MHP’li seçmen bir daha CHP ile yan yana gelir mi?” dedi.


Milletvekilleri sıraya girdi


Adalet Bakanı ile konuşurken Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’e giriş yaptı. Milletvekilleri Erdoğan’ı karşılamak üzere sıraya girmişti. Erdoğan, şeref kapısı ile loca arasındaki yeri 26 dakikada geçebildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’i milletvekilleri de Erdoğan’ı özlemiş. Böyle olunca AK Parti Genel Başkanı olup gruba hitap etmesi çok uzun sürmez. 23 Nisan’ın çocuk cumhurbaşkanına, “AK Parti’ye genel başkan olacak mısınız?” diye soruldu. Ama Cumhurbaşkanı Erdoğan cevap verdi, “Niye olmasın? Madem ki veriyor bu hakkı, bu yetkiyi, niye olmasın” dedi.


Kalabalığa girmemek için şeref locasının olduğu bölüme geçtim. Cumhurbaşkanı’nı beklerken Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve kuvvet komutanları geldi. Önce Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları ile tokalaştık, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştük.


23 Nisan olmasına rağmen dışarıda kar yağıyordu. Ankara’da karlı ve soğuk bir hava Meclis’te ise sıcak bir tartışma vardı. İlk konuşmayı Başbakan yaptı. Binali Yıldırım, milli iradeyi esas alan bir konuşma yaptı.  


 


Yazının tamamını okumak için tıklayınız.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS