D-100 Karayolu'nda servisçi eylemi

D-100 Karayolu'nda servisçi eylemi

Plaka tahdidi için eylem yapan servisçiler, Kartal'da D-100 Karayolu'nu çift yönlü olarak trafiğe kapattı. Ellerinde kırmızı kart bulunan servisçiler slogan atarak oturma eylemi yaptı. Polis servisçilere müdahale ederken zaman zaman gerginlikler yaşandı. D-100 Karayolu yarım saat sonra ulaşıma tekrar açıldı.

Araçlarına plaka tahdidi isteyen yüzlerce servisçi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kartal'daki Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü önünde toplanıp D-100 karayolunu trafiğe kapattı. Sabah saatlerinden itibaren Kartal Cevizli D-100 yan yola araçlarını çeken servisçiler önce hastaneler bölgesinde yer alan yan yolu kapattı.

Önce yan yol sonra D-100'ü kapattılar

Ellerinde kırmızı kart taşıyan ve oturma eylemi yapan kalabalık saat 11:00'de slogan atarak D-100 Karayolu'na çıktı. Kalabalığa polis engel olamadı. Servisçiler yolu çift yönlü olarak trafiğe kapattı.

Çevik kuvvet kalkanlarla müdahale etti

Yaklaşık yarım saat boyunca D-100 Karayolu her iki yönden de tamamen kapandı. Çevik kuvvet polisi bir süre sonra gruba kalkanlarla müdahale etti. Polisle servisçiler arasında itiş kakış yaşandı.

Vatandaşlar tepki gösterdi

Eylem sebebiyle yolda kalan vatandaşlar da servisçilere tepki gösterdi. Eylemci servisçilerle yolda kalan sürücüler arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Dakikalar boyunca duran trafikte ne olduğunu anlamaya çalışan vatandaşlar araçlarından indi. Sürücüler D-100 karayolunda ne olduğunu anlamaya çalıştı.  Hasta torununu hastaneye götüremediğini söyleyen bir vatandaş eyleme büyük tepki gösterdi. Ambulanslar da duran trafikte ilerlemekte zorlandı. Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmekte olançok sayıda kişi uçaklarını kaçırdı. Yaklaşık yarım saat sonra trafik açıldı ama oluşan uzun araç konvoylarının ilerlemesi ve yolun tamamen açılması saat 12:00'yi geçti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS