hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Davutoğlu: "Doğum yapan kadın vatani görev yapıyor"

  Davutoğlu: Doğum yapan kadın vatani görev yapıyor
  expand

  AK Parti il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada kadınlara doğum izni müjdesi veren Başbakan Davutoğlu doğumu vatani göreve benzetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çalışan kadınların doğuma ilişkin izin ve haklarını güçlendireceklerini söyleyen Davutoğlu  "Yasal altyapımız hazır meclise gönderdik. Bundan sonra doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçirdiğiniz süreler memuriyet kıdeminde değerlendirilecek. Çünkü bizim için doğum yapan kadın hem mübarek annelik görevini yerine getiriyor hem de aslında vatani bir görev yapıyor. Doğum yapan bütün kadınlarımızın hizmeti vatani bir hizmet gibidir ve doğum süresi de onun için memuriyetten sayılmalıdır" dedi.

   Başbakan Davutoğlu il başkanları toplantısında konuştu

  Doğuma bağlı olarak ilk çocukta 2 ay ikinci çocukta 4 ay üçüncü ve üzeri çocuklarda 6 ay yarı zamanlı ve tam ücretli çalışma hakkı ile çocuğun okula başlama yaşına kadar kısmi süreli çalışma hakkının da tanındığını belirten Davutoğlu  "Artık kadınlarımız doktor mu olayım anne mi olayım, memur mu olayım anne mi olayım gibi ikilemler içinde olmayacaklar" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow