Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile görüştü

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Meclis'te biraraya geldi. Görüşmede Davutoğlu, Tahir Elçi konusunda CHP liderine bilgi verdi.

Görüşme Genel Kurul'a ara verildiği sırada gerçekleşti. Kılıçdaroğlu ve kurmaylarının Genel Kurul'da oturduğu sırada Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile çay içeceklerini ve kendilerinin de gelmesini istedi.


Davet üzerine Kılıçdaroğlu, Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel'e birlikte Başkanlık Divanı'nın arkasındaki bölüme geçti.


Burada Davutoğlu, Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili CHP liderine bilgi verdi. Kılıçdaroğlu'nun ise "Olayla ilgili ciddi şüphelerim var. Kamuoyu biran önce olayın aydınlatılmasını bekliyor" dediği öğrenildi.


Aynı zamanda Davutoğlu, CHP liderine geçici bütçe yerine Aralık ayında kalıcı bütçenin Meclis'te görüşülmesini ve hızlıca geçirilmesini teklif etti. Ancak CHP lideri bu teklifi kabul etmedi, "Grup başkanvekilleri görüşsün" dedi.


Başbakan Davutoğlu MHP lideri ile de biraraya geldi. O görüşmede de Başbakan, kalıcı bütçenin görüşülmesini önerdi. Davutoğlu'nun Bahçeli'ye Tahir Elçi'ye yönelik saldırıyla ilgili de bilgi verdiği ifade edildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS