Davutoğlu'ndan Ankara'daki bombalı saldırı sonrası ilk açıklama

Davutoğlu'ndan Ankara'daki bombalı saldırı sonrası ilk açıklama © AA

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen patlama ile ilgili, "Patlama bilgisi geldi, bakacağız" dedi. Davutoğlu ilerleyen saatlerde bir mesaj yayınlayarak, "Ülkemizi, aziz milletimizi ve demokrasimizi hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler ve azmettirenler asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Bütün terör örgütlerine karşı verdiğimiz haklı mücadelede asla geri adım atmayacağız" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu Ankara'daki bombalı saldırı sonrası Brüksel ziyaretini iptal etti.


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara'da gerçekleşen bombalı saldırı ile ilgili Twitter üzerinden açıklamada terörü lanetledi. Çelik; "Ülkemizi terörün teslim almasına müsaade etmeyeceğiz." şeklinde konuştu. 


Ankara'da patlama yerinden ilk kareler!..

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ
da saldırıyı kınadı ve terörü lanetledi.  

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan;


"Lanetliyoruz. Hele hele insan haklarıyla ilgili tasarıyı görüştüğümüz bir anda böyle bir patlamayla karşı karşıya kalmak çok üzücü. Lanet olsun bu insanlara, bunları gerçekleştirenlere; kim nasıl ne şekilde yaptıysa."


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik;


"Ankara'da meydana gelen terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Saldırı 78 milyona yapılmıştır, herkesi yek vücut olmaya davet ediyorum" dedi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden Ankara'da meydana gelen saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Çelik, "Ankara'da meydana gelen terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, hafif yaralı 3 bakanlık personelimizin de bulunduğu tüm yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu;


"Bu alçaklığın ülkemizi teslim alacağını zannediyorsunuz, yanılıyorsunuz. Bu aziz millet buna izin vermeyecek" 


AK Parti'li Emrullah İşler;


"Ankara'da meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Ölen kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.


CHP'li Bülent Tezcan;


"Terör insanlığı tahrip ediyor. Teröre karşı toplumsal mutabakat insanlığın yeniden inşa çabasıdır" dedi.


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu;


"Ankara'daki hain terör saldırısını lanetliyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet; yakınlarına ve milletimize sabır, başsağlığı diliyorum" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS