Davutoğlu'ndan Karaman'daki tacizle ilgili açıklama

Davutoğlu'ndan Karaman'daki tacizle ilgili açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karaman'da bir vakıfta çocuklara cinsel taciz iddiaları ile ilgili konuştu. Failin bir daha gün yüzü görmeyeceğini söyleyen Davutoğlu "bu cani sapığın hak ettiği ceza ne yazık ki ceza kanunumuzda yok" ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karaman'da bir öğretmenin öğrencilere cinsel istismarda bulunmasıyla ilgili "İnsanın yüz karası olan bu şahıs bir daha gün yüzü görmeyecek. Olaydaki faile ben insan bile diyemem. Bu aşağıların aşağısı bir mahluktur. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapılacak" dedi. 

"Davanın takipçisi olacağız"

Başbakan Davutoğlu, Manisa'da gerçekleştirilen Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Burada hitap eden Davutoğlu, Karaman'da bir öğretmenin 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmasıyla ilgili açıklama yaparak "Hepimizin vicdanını yaralayan bir konuya da burada değinmek istiyorum. Karaman'da yaşanan olaydan haberiniz vardır. Birkaç gündür özellikle sosyal medyada çok ciddi şekilde duyulmuş, bilinmiş bir olay. Buradan açık şekilde söylüyorum. Çocuklarımıza yönelik istismara karşı bu cani sapığın hak ettiği ceza ne yazık ki ceza kanunumuzda yok. Ama tüm milletimiz emin olsun ki bu caniye gereken cezanın verilmesi için bu davanın, bu çocukların hukukunun takipçisi olacağız. Biz her bir çocuğu gördüğümüzde kendi evladımızı görürüz. Hiçbir çocuğun herhangi bir caninin, sapığın elinde böylesine mağdur edilmesine izin vermeyiz. Eşref-i mahlukat olan insanın yüz karası olan bu şahıs bir daha gün yüzü görmeyecek" diye konuştu. 

"Olaydaki faile insan bile diyemem"

Konuyla ilgili ne gerekiyorsa yapılacağını vurgulayan Davutoğlu, Meclis'te Araştırma Komisyonu kurulduğunu hatırlatarak "Bu istismarıyla alakalı TBMM'de partilerin oy birliğiyle Araştırma Komisyonu kuruldu. Bu daha ilk andan itibaren konu bana intikal ettiğinde arkadaşlarıma verdiğim talimatta. Bütün partilerle birlikte gereken araştırma önergesini verin. Vicdanlarımızı yaralayan çocuk istismarı konusunda aydınlatılmamış tek bir nokta dahi kalmayacak. Her ne yapılacaksa AK Parti bu konuda en ön safta olacak. Bu olayın kendisi bir insanlık ayıbıdır. Olaydaki faile ben insan bile diyemem. Bu aşağıların aşağısı bir mahluktur. Kim bir çocuğa el uzatırsa o, emin olun ki bütün insanlığın en aşağılık mahluğudur. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapılacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı. 

Korumalar bir çocuğu gözaltına aldı

Cuma namazını kentte kılan ve açılış öncesi Şehzadeler Belediyesi'ni de ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, yürüyüşle halkı selamladı. 

Başbakan'ın korumaları tarafından bu sırada çocuklara çeşitli oyuncaklar ve satranç kutuları dağıtıldı. O anlarda ismi öğrenilemeyen bir genç aldığı satranç takımını korumaların önüne yere atmasıyla ortam hareketlendi. Bu genç Başbakan korumalarınca gözaltına alınıp, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS