DEM’den Başak Demirtaş açıklaması!

DEM’den Başak Demirtaş açıklaması!

DEM’den Başak Demirtaş açıklaması
expand

DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Başak Demirtaş için “Olabilecek en güçlü aday adaylarımızdan biri” dedi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Koçyiğit, dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında büyükşehir adaylarının belirlenmesi konusunda 3 Şubat Cumartesi günü yapılacak MYK toplantısına işaret etti. Büyükşehir adaylarının burada gündeme geleceğini belirten Koçyiğit, “Yerel seçimlerde aday çıkaracağımız iller konusunda şu anda komisyonumuz çalışıyor. En yakın süreçte buralardaki adaylarımızı kamuoyuna açıklayacağız. İlgili komisyon ve kurullarımız karar verecek. Ayın 3’ünde (3 Şubat) yeniden MYK toplantımız var. Büyük kentlerde çıkaracağımız adayları orada konuşup netleştireceğiz” diye konuştu.

Koçyiğit, İstanbul Büyükşehir Belediye için aday olabileceğini açıklayan Başak Demirtaş için ise “Başak Hanım’ın evrak olarak bir başvurusu yok ama yaptığı açıklama bizim açımızdan resmi başvuru niteliğindedir. Bu başvuruyu da aldık kabul ettik. Başak Hanım muhtemel olabilecek en güçlü aday adaylarımızdan biri” ifadelerini kullandı.


 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow