hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Deprem konutları kura çekimi 2024 ne zaman, saat kaçta? Kahramanmaraş deprem konut kurası çekiliyor!

  Deprem konutları kura çekimi 2024 ne zaman, saat kaçta Kahramanmaraş deprem konut kurası çekiliyor
  expand

  Kahramanmaraş merkezli depremler sonucu evleri yıkılan veya hasar gören vatandaşlar için inşa edilen deprem konutlarında son aşamaya gelindi. Açıklanan tarihte yapılacak olan kura çekiminin ardından, konutların anahtarları hak sahiplerine teslim edilecek. "Asrın felaketi" olarak nitelendirilen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta yapımı tamamlanan 46 bin deprem konutunun kura çekiminin yapılacağı tarih belli oldu. Peki, Kahramanmaraş deprem konutları kura çekimi 2024 ne zaman, saat kaçta? İşte, 46 bin deprem konutunun kura çekimi hakkında bilgiler Neşe Akbaş'ın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depremleri sonrası binlerce ev yıkılmış, birçok ev de oturulamaz hale gelmişti. TOKİ tarafından yapımı süren Kahramanmaraş deprem konutları teslim edilmeye hazırlanıyor. İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, 1 Şubat'ta yapımı tamamlanan 46 bin deprem konutunun kura çekiminin yapılacağı tarihi duyurdu. Karaloğlu, yaptığı açıklamada 41 bini şehir merkezlerinde, 5 bini de köylerde olmak üzere 46 bin konutun kura çekimi için hazır olduğunu açıkladı. Şubat ayında yapılacak kura çekimi ile 46 bin deprem konutu sahibini bulacak.

  KAHRAMANMARAŞ DEPREM KONUTLARI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

  Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremler sonrası binaları yıkılan veya ağır hasar gören vatandaşlar için yapılması planlanan kalıcı konutların kura çekiliş tarihi açıklandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, 1 Şubat'ta yapımı tamamlanan 46 bin deprem konutunun kura çekiminin yapılacağını, 6 Şubat'ta ise konutların anahtar teslimlerinin başlayacağını bildirdi. 46 bin deprem konutun kura çekimi 1 Şubat saat 16.00'da başlayacak. Deprem konutları kura sonuçları sorgulama ekranı ile 2+1, 3+1 isim listesi kura sonrasında erişime açılacak.

  TOKİ’nin sosyal medya hesabından Kahramanmaraş’ta yapılan binalara ait videosu. Videoda; Afşin, Elbistan, Göksun ve Dulkadiroğlu ilçelerinde devam eden deprem konutları gösterildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Deprem konutları kura çekimi 2024 ne zaman, saat kaçta Kahramanmaraş deprem konut kurası çekiliyorŞehrin belirlenen noktalarına yapılan toplu konutların 4, 5 veya 6 katlı olması planlandı.

  Deprem konutları kura çekimi 2024 ne zaman, saat kaçta Kahramanmaraş deprem konut kurası çekiliyorTOKİ deprem konutlarının temelinden bir görüntü.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow