hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Deprem mi oldu, nerede? Son depremler 25 Mart 2023 Kandilli, AFAD!

  Deprem mi oldu, nerede Son depremler 25 Mart 2023 Kandilli, AFAD
  expand

  Deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? Sorgusu Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş depremi sonrasında gündeme oturdu. Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli, 10 kentte yıkıcı hasara neden oldu. Kahramanmaraş, Hatay, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis'te de hissedilen depremin etkileri sürerken sarsıntı hissedenler anlık olarak AFAD, Kandilli son deprem bilgileri araştırılıyor. Peki, deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? İşte 25 Mart Kandilli, AFAD son depremler sayfası…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Şubat ayında iki büyük depremle sarsıldı. AFAD'ın verilerine göre saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. 10 ili etkileyen büyük depremlerin ardından binlerce artçı sarsıntı yaşanmaya devam ediyor. İki şiddetli deprem sonrası yoğun bir şekilde deprem mi oldu sorgulamaları da sık yapılıyor. Aşağıda bulunan linkler aracılığıyla AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi verilerine erişebilirsiniz.

  SON DAKİKA DEPREM BİLGİLERİ

  AFAD'ın son dakika açıklamasına göre Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde saat 07.39'da 4,5 büyüklüğünde bir Deprem meydana geldi. AFAD depremin derinliğini 7 kilometre olarak açıkladı. 

  AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ 25 MART 2023

  Deprem mi oldu, nerede Son depremler 25 Mart 2023 Kandilli, AFAD

  AFAD son depremler sayfası için tıklayın!

  KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ 25 MART 2023

  Deprem mi oldu, nerede Son depremler 25 Mart 2023 Kandilli, AFAD

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası için tıklayın!

  ARTÇI DEPREM NEDİR?

  Ana depremden sonra meydana gelen sarsıntılara artçı sarsıntı denmektedir. Artçı sarsıntılar ana depremin hissedildiği merkezde gerçekleşir ancak şiddet olarak ondan daha küçüktür. Eğer artçı sarsıntı ana depremden daha şiddetli gerçekleşirse bilinmelidir ki artçıdan önce meydana gelen deprem ana deprem değil öncü sarsıntıdır ve artçı sarsıntı adı verilen sarsıntı aslında ana depremdir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow