Depremde yaralı kurtuldu, o anları anlattı: ‘Eşim ve çocuğum gözümün önünde öldü’

Depremde yaralı kurtuldu, o anları anlattı: ‘Eşim ve çocuğum gözümün önünde öldü’

Milliyet, deprem anında Dilek Sitesi’ndeki apartmandan yaralı olarak kurtulan Hüseyin Civelek’e ulaştı. Depremde eşi 46 yaşındaki Ayşe Civelek ile 9 yaşındaki çocuğu Muhammet Salih’i kaybeden acılı baba, 13 yaşındaki oğlu Zekariye Civelek ile AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Elazığ’da engelli statüsünden Öğretmen Sıdıka Avar Kız Teknik Ve Meslek Lisesi’nde memur olarak çalışan Hüseyin Civelek’in Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor.


Civelek o anları şöyle anlattı: “Ev sallanmaya başlayınca çıkmak için koridora yöneldiğimiz anda, duvarlar üzerimize yıkıldı. Ailecek kolonların arasında kaldık. Benim sırtım ve ayaklarıma kolon düşmüştü. Kalkamıyor, hareket edemiyordum. Herkes bağırıyordu. Eşimin üzerine duvar geldi ve orada ezilerek gözlerimin önünde hayatını kaybetti. Büyük çocuğumla küçük çocuğum da duvara sıkışmıştı. Küçük oğlum bağırarak öldü. Kurtaramadım onu. Büyük çocuğumla beni AFAD ekipleri 1-2 saat sonra kurtardı. Ben, ‘yardım edin, imdat imdat!’ diye çok bağırdım. İnsanların bağırma sesleri geliyordu betonların arasından.”


“Yıkılan evi 2011’de satın almıştım” diyen Civelek, “Hâlâ parasını ödüyordum. Benim acım çok büyük. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Devletimiz bizi yalnız bırakmasın” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS