hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Devlet de bunu yaparsa!

  Devlet de bunu yaparsa
  expand

  Bartın Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü binasının dış cephesinde tadilat ve mantolama yapan işçilerin baret ve kemer takmadan iskeleye çıkarak çalışmaları dikkat çekti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kemerköprü Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı üzerindeki 3 katlı Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü binası ve arkasındaki lojmanda işçilerin iş güvenliği önlemi almadan çalışmaları görenlerin tepkisini çekti. Valilik binasına 20 metre uzaklıktaki müdürlük binasında yaklaşık 1 aydır süren çalışmayı yürüten işçilerin, demir iskeleye başlarına baret takmadan ve bellerinde kemer olmadan çıktıkları görüldü. Kamu binasında iş güvenliği önlemi alınmadan yapılan çalışma, çevrede tepkiyle karşılandı.

  Asansör kazasıyla ilgili tüm haberler için tıklayın

  Çevre ve Şehircilik Müdürü Ali Özcan, binanın önünde perde olduğunu, işçilerin de başlarına baret takarak çalıştıklarını söyledi. İşçileri bu konuda sürekli uyardıklarını belirten Özcan, "İşçiler iskeleye baretsiz çıkmıyor. Belki tam indikleri sırada ya da yerde baret takmamış olabilir" dedi.

  10 kişinin hayatını kaybettiği Torun Center kazasından sonra hükümet çevrelerinden iş güvenliğiyle ilgili açıklamalar dikkat çekmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow