DGS 2019 tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak, tercihler hangi tarihte başlayacak?

DGS 2019 tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak, tercihler hangi tarihte başlayacak?

Dikey Geçiş Sınavı sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve tercihler için kılavuzun yayınlanacağı tarih beklenmeye başlanmıştı. ÖSYM’den gelecek tercih kılavuzu açıklamasının ardından dikey geçiş hakkını kullanacak adaylar için tercih süreci başlayacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

Dikey Geçiş Sınavı tercihleri önümüzdeki günlerde başlayacak. İşte konuyla ilgili son bilgiler ve tercih yapacak adayların dikkat etmesi gereken hususlar…


DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN?


DGS tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı. Geçen yıl Ağustos ayında başlayan tercih işlemlerinin bu sene önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. ÖSYM'den henüz tercih işlemleri ile ilgili açıklama yapılmadı. Ancak yeni bir açıklama geldiği takdirde ilgili içeriğimizde yerini alacak.


DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?


Adaylar dikey geçiş yapmak istedikleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre ilgili alana yazacaklardır.


Tercih bildirim işlemini tamamlayan adaylar, "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih iptali yapılmaz. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere Merkezimizde kesinlikle işlem yapılmayacaktır.


Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamaz. Adaylar tercih işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesini alarak saklamalıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS