DGS 2019 tercih kılavuzu ÖSYM’de ne zaman yayınlanacak?

DGS 2019 tercih kılavuzu ÖSYM’de ne zaman yayınlanacak?

DGS tercihleri önümüzdeki günlerde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından alınacak. Tercih süresi öncesinde kılavuzun yayınlanmasını bekleyen adaylar ÖSYM’den gelecek açıklama sonrasında işlemlere başlayacak. Peki, DGS 2019 tercih kılavuzu hangi tarihte yayınlanacak?

DGS tercih süreci ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde netleşecek. ÖSYM’nin yapacağı yeni açıklama ile birlikte kılavuz yayınlanacak ve adaylar listede yer alan okullardan birini tercih edecekler. Dikey geçiş hakkını kullanmak isteyen adayların sınavdan elde ettiği sonuçlar ise geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı.


Peki, tercih süreci ne zaman başlayacak? İşte sürece ilişkin son bilgiler…


DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN?


DGS tercih kılavuzu henüz yayımlanmadı. Geçen yıl Ağustos ayında başlayan tercih işlemlerinin bu sene önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. ÖSYM'den henüz tercih işlemleri ile ilgili açıklama yapılmadı. Ancak yeni bir açıklama geldiği takdirde ilgili içeriğimizde yerini alacak.


DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?


Adaylar dikey geçiş yapmak istedikleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre ilgili alana yazacaklardır.


Tercih bildirim işlemini tamamlayan adaylar, "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih iptali yapılmaz. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere Merkezimizde kesinlikle işlem yapılmayacaktır.


Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamaz. Adaylar tercih işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesini alarak saklamalıdır.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS