hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DGS 2021 başvuruları ne zaman başlayacak? ÖSYM DGS başvuru tarihleri

  DGS 2021 başvuruları ne zaman başlayacak ÖSYM DGS başvuru tarihleri
  expand

  Dikey Geçiş Sınavı başvuru tarihleri önümüzdeki haftalarda gerçekleştirilecek olan sınava katılmak isteyen adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. DGS 2021 kapsamında başvurularla ilgili bilgiler ÖSYM sınav takviminde yerini almıştı. Peki, DGS 2021 başvuruları ne zaman başlayacak, sınav hangi tarihte yapılacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DGS 2021 başvuru süreci için geri sayım sürüyor. Sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde yer alan tarihleri araştırmaya devam ediyor. İşte Dikey Geçiş Sınavı’na başvuru yapacak olan adayların başvurular öncesinde bilmesi gerekenler…

  DGS 2021 BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK? DGS BAŞVURU TARİHLERİ

  ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre Dikey Geçiş Sınavı için başvurular 21 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Buna göre 21 Mayıs’ta başlayacak başvurulara adaylar ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden başvurabilecekler. Başvuru ücreti ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

  DİKEY GEÇİŞ SINAVI NE ZAMAN?

  2021 yılında DGS ise 11 Temmuz’da yapılacak. Başvuru süreci içerisinde başvurularını tamamlayan adaylar sınav katılmaya hak kazanacaklar. Adayların sınav sonuçları ise 13 Ağustos 2021 tarihinde erişime açılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow