hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DGS 2021 sınav yerleri açıklandı mı? ÖSYM DGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

  DGS 2021 sınav yerleri açıklandı mı ÖSYM DGS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak
  expand

  DGS sınav yerleri ÖSYM tarafından AİS sayfası üzerinden ilan edilecek. Temmuz ayında gerçekleştirilecek 2021 Dikey Geçiş Sınavı’na katılacak öğrenciler giriş belgesi ile hangi merkezde sınav olacaklarını öğrenecekler. Peki, DGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak, ÖSYM DGS sınav giriş belgesi yayınlandı mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı bu yıl temmuz ayında yapılacak. Sınava sayılı günler kala adaylar kurumdan gelecek sınav giriş belgesi açıklamasını beklemeye başladı. Peki, ÖSYM belgeleri ne zaman ilan edecek, adaylar belgeleri nereden görüntüleyebilecek?

  DGS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK? (DİKEY GEÇİŞ SINAVI GİRİŞ BELGESİ)

  ÖSYM sınav yerlerini genellikle sınava 1 hafta kala erişime açıyor. Sınavın bu yıl 11 Temmuz’da gerçekleştirileceği göz önüne alınırsa DGS sınav yerlerinin 28 Haziran ile 2 Temmuz arasında açıklanacağı söylenebilir.

  Sınav giriş yerleri ile ilgili ÖSYM’den gelecek resmi açıklamalar kurumun internet adresi ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilecek.

  Sınav yerleri diğer sınavlarda olduğu gibi kurumun AİS sayfası üzerinden erişime açılacak. ÖSYM AİS sayfasına TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan kişiler sınav giriş belgelerini görüntüleyebilecekler.

  11 Temmuz 2021 Pazar günü saat 10:15’te başlayacak olan sınava ilişkin yeni bir duyuru geldiğinde haberimizde yerini alacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow