hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2022 DGS başvuru ücreti ne kadar, kaç TL? ÖSYM DGS başvuru ücreti nasıl yatırılır?

  2022 DGS başvuru ücreti ne kadar, kaç TL ÖSYM DGS başvuru ücreti nasıl yatırılır
  expand

  Dikey Geçiş Sınavı başvuruları 13 Mayıs 2022 tarihi itibariyle alınmaya başlandı. Başvurularını tamamlamak isteyen adaylar “ÖSYM DGS başvuru ücreti nasıl yatırılır” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, DGS başvuru ücreti ne kadar, kaç TL

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2022 DGS sınavına katılacak olan adayların beklediği süreç ÖSYM tarafından başlatıldı. Dikey Geçiş Sınavı başvurularının alınmasıyla birlikte adaylar sınav için geri sayıma geçecekler. Peki, başvurular nereden yapılacak, adaylardan sınav ücreti olarak kaç lira talep edilecek?

  DGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Dikey Geçiş Sınavı başvuruları ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapıldıktan sonra gerçekleştirilebiliyor.

  DGS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, KAÇ TL?

  2022 yılında ÖSYM tarafından belirlenen DGS ücreti 190 TL olarak açıklandı. Adaylar ÖSYM’nin anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden ya da kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresi üzerinden online olarak ödemelerini gerçekleştirebilirler.

  ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÖSYM’nin anlaşmalı olduğu ödeme yerleri ise şöyle; Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); İş Bankası’nın tüm şubeleri, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı; Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow