hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dikey Geçiş Sınavı (DGS) soruları ve cevapları yayınlandı! İşte ÖSYM DGS 2023 soruları, cevap anahtarı

  Dikey Geçiş Sınavı (DGS) soruları ve cevapları yayınlandı İşte ÖSYM DGS 2023 soruları, cevap anahtarı
  expand

  DGS 2023 soruları ve cevap anahtarı 16 Temmuz’da gerçekleştirilen sınava katılan adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Resmi sonuçlar öncesinde doğrularını ve yanlışlarını kontrol etmek isteyen adaylar DGS soruları ve cevap anahtarı kitapçığından faydalanacak. İşte ÖSYM 2023 DGS soruları ve cevapları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı 16 Temmuz’da yapıldı. Saat 10.15’te başlayan sınavda adaylara sorumlu oldukları alanlardan soruları yanıtlamaları için 135 dakika süre tanındı. 100 sorudan oluşan DGS sınavında sayısal ve sözel sorular soruldu. Peki, adayların yanıtlarını kontrol edecekleri cevap anahtarı nasıl kontrol edilir?

  DGS 2023 SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI

  Dikey Geçiş Sınavı soruları ve cevap anahtarı yayınlandı. ÖSYM genellikle sınavla aynı gün sınavın sona ermesinin ardından birkaç saat sonra soruları ve cevap anahtarını erişime açıyor. Bu nedenle DGS 2023 sorularının ve cevaplarının da bugün erişime açılması bekleniyordu. ÖSYM'den beklenen açıklama geldi ve cevap anahtarı yayınlandı. Soruların tamamı sadece sınava katılanların erişimine açık olarak, yüzde 10’luk dilimi ise herkese açık olarak yayınlandı.

  SORULARIN YÜZDE 10'U İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

  DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM’nin 2023 sınav takviminde yer alan bilgilere göre sonuçlar kurumun sonuç sorgulama sayfası olan “sonuc.osym.gov.tr” adresinden 11 Ağustos 2023 tarihinde erişime açılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow