hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DGS tercihlerinde son gün! ÖSYM’den kritik uyarı: İşte DGS tercih sayfası

  DGS tercihlerinde son gün ÖSYM’den kritik uyarı: İşte DGS tercih sayfası
  expand

  DGS 2019 tercih başvurularında bugün son gün! ÖSYM tarafından yapılan hatırlatmada başvuruların saat kaça kadar yapılabileceği bilgisine de yer verildi. Öte yandan tercih sürecinin dolmasına kısa bir süre kala ÖSYM’den tercih edilebilecek bölümlerin listesinin değiştiği yönünde açıklama geldi. Peki, DGS tercihleri saat kaça kadar devam edecek? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DGS tercihleri için bugün son gün! İki yıllık ön lisans bölümlerinden dört yıllık lisans bölümlerine geçiş yapmak isteyen öğrenciler şanslarını DGS tercihlerine deneyecekler. Tercih sürecinde ise bugün sona gelindi. Bununla birlikte ise ÖSYM tarafından geçtiğimiz gün yapılan uyarıda DGS tercihleri için kritik öneme sahip olan seçilebilecek üniversiteler listesinin değiştiği bilgisi verildi. Bu bağlamda tercih yapan öğrencilerin tercihlerini yeniden gözden geçirmeleri gerekiyor. İşte, DGS son tercihleriyle ilgili ÖSYM’den paylaşılan bilgiler…

  TABLO 2 DEĞİŞTİ

  DGS 2019 tercihleriyle ilgili yapılan değişiklik ÖSYM tarafından şu açıklamayla duyuruldu:

  2019-DGS Tablo-2'de açık öğretim lisans programlarına geçiş yapabilecek ön lisans programları, ilgili Üniversiteler tarafından güncellenmiştir.

  Tablo-2, yeni haliyle ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet  adresinden yayımlanmıştır. Bu güncelleme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini güncelleyebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken Tablo-2'de yapılan güncellemeleri esas almaları gerekmektedir.

  DGS PUANIYLA SEÇİLEBİLECEK BÖLÜMLER

  DGS TERCİHLERİNDE SON GÜN

  Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştiriyor. ÖSYM’nin paylaştığı verilere göre tercih işlemlerinde son gün ise 28 Ağustos 2019 Çarşamba yani bugün saat 23:59'da sona erecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DGS TERCİHLERİ İÇİN TIKLAYIN

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow