Dikkat! MSÜ başvuruları son gün: ÖSYM MSÜ başvuru sayfası

Dikkat! MSÜ başvuruları son gün: ÖSYM MSÜ başvuru sayfası

MSÜ 2019 başvurularını kaçıranlar dikkat! MSÜ geç başvuru süresi saat 23.59’da sona erecek. Peki; Milli Savunma Üniversitesi sınavı ne zaman? MSÜ sınav ücretleri hangi bankalara yatırılacak? İşte, MSÜ sınavı ile ilgili detaylar ve ÖSYM başvuru sayfası…

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı – MSÜ 2019 başvuru tarihini kaçıran adaylar için bugün son gün. Geç başvuru süresi bugün saat 23.59’da bitecek. Başvuru yapan adaylar MSÜ ne zaman? sorusunun cevabını araştırıyor. Peki; MSÜ ne zaman? MSÜ ücretleri hangi bankalara yatacak? İşte cevabı…


MSÜ NE ZAMAN?


Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı – MSÜ 2019 tarihi ÖSYM tarafından ilan edildi. Geç başvuru süresi 7 Mart günü biten sınav 7 Nisan Pazar günü saat 10.15’te başlayacak. Sınav merkezlerine son giriş saati ise ÖSYM tarafından saat 10.00 olarak ilan edildi.


MSÜ ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?


MSÜ sınav ücreti ÖSYM tarafından 144 TL olarak belirlendi. Geç başvuru yapacak adayların bugün ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden ön kayıt yapıp, saat 23.59’a kadar 144 liralık ücreti yatırmaları gerekiyor. Peki; MSÜ ücretleri hangi bankalara yatırılacak? İşte, ÖSYM tarafından belirlenen ve sınav ücretinin yatırılacağı bankalar;


Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)


ÖSYM BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ TARİHÇESİ


Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair» 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 31 Temmuz 2016 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) kurulmuştur. Aynı KHK ile Harp Akademileri Kanunu yürürlükten kaldırılmış ve Askeri Liseler kapatılmıştır.


Cumhurbaşkanlığının 04.10.2016 tarihli ve 2016/97 sayılı kararı ile Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erhan Afyoncu atanmıştır.


Millî Savunma Bakanlığının 25 Ekim 2016 tarihli emri ile Harp Okulları, Enstitüler, Astsubay Meslek Yüksek Okulları, Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu ile mülga olan Harp Akademileri K.lığı ve tüm Askeri Liselerin personeli, taşınır/taşınmaz malları Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü emrine verilmiştir.


09 Kasım 2016 tarihli 6756 sayılı, ”Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesi Hakkında Kanun” ile 669 sayılı KHK kabul edilmiştir.


Bakanlar Kurulu’nun 14 Kasım 2016 tarihli, 2016/9522 sayılı kararı ile MSÜ Teşkilatı oluşturulmuş, 25 Kasım 2016 tarihli Resmî Gazetede yayımlanmıştır. Millî Savunma Bakanlığının 06 Ocak 2017 tarihli emriyle Rektör Yardımcıları atanmış ve Genel Sekreter görevlendirilmiştir.


Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Rektörlüğü 09 Ocak 2017 tarihinden itibaren mülga olan Harp Akademileri Komutanlığı Yenilevent/İSTANBUL yerleşkesinde faaliyetlerine başlamıştır.


Millî Savunma Bakanlığının 03 Şubat 2017 tarihli emri ile MSÜ Rektörlük Karargâhı Teşkilatı onaylanmıştır. Milli Savunma Üniversitesinin 15 Şubat 2017 tarihli emri ile Rektörlük Karargâhının Teşkilat, Kuruluş ve Kadro Uygulama Emri bağlılarımıza yayımlanmış ve uygulamaya geçilmiştir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS