hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Diploma haberine YSK Başkanı Güven'den yalanlama

  Diploma haberine YSK Başkanı Güvenden yalanlama
  expand
  KAYNAKAA

  Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, bugün bazı gazetelerde yer alan, "YSK Başkanına Sayın Cumhurbaşkanının üniversite diploması soruldu, 'Verecek yanıtım yok.' dedi." şeklindeki haberlerin yalan ve düzmece olduğunu bildirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YSK Başkanı Sadi Güven yaptığı yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde "YSK Başkanına Sayın Cumhurbaşkanının üniversite diploması soruldu, 'Verecek yanıtım yok.' dedi." şeklinde haberler yer aldığını belirtti.

  YSK'dan Erdoğan'ın diplomasıyla ilgili karar

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite diplomasının incelenmesi için yapılan başvuruyu reddetti.

  Kendisinin hiçbir gazeteciye, basın mensubuna veya şahsa bu şekilde bir açıklama yapmadığını ifade eden Güven, yapılan bu haberin tamamen yalan ve düzmece olduğunu kaydetti.

  YSK başvuruyu reddetmişti

  Yüksek Seçim Kurulu, eski hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın üniversite diplomasının incelenmesi için yaptığı başvuruyu reddetmişti.

  Cem Özdemir'i hemşehrilikten çıkardılar

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise, 'tartışmalı' diplomasının yeniden gündeme gelmesine ilişkin 'sınıf arkadaşı' olan Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat'a seslenmiş "Arşivden çıkart şu diplomayı" demişti.

  408 bin memur emeklisine 2 milyar lira ödeme yapılacak

  Marmara Üniversitesi, iddiaları 'haksız' ve 'mesnetsiz' diye nitelerken, Erdoğan'ın üniversitenin işletme bölümünden mezun olduğunu duyurmuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow