hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez İstanbul’daki saldırıyı kınadı

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez İstanbul’daki saldırıyı kınadı
  expand

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez 2017’nin ilk dakikalarında İstanbul’da meydana gelen silahlı saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada saldırıyı “vahşet” olarak nitelendiren Mehmet Görmez hiçbir Müslüman’ın böyle bir saldırıyı savunamayacağını ifade etti.Savunmasız insanlar üzerine yapılan saldırının cinayet ve katliam olduğunu söyleyen Görmez milletçe kenetlenmeye davet etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez gece yarısı İstanbul’da yaşanan terör saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.Teröristlerin hedefinin mekanlar olmadığını söyleyen Görmez, canilerin insanları, ülkeleri, milletleri ve insanlığı hedef aldığını belirtti.

  Hain saldırıda yaralanan kişilere acil şifalar dileyen Mehmet Görmez saldırılar karşısında milletçe kenetlenilmesi gerektiğinin altını çizdi.

  İşte Görmez’in sosyal medya hesabından yaptığı o açıklama; Terör nerden, kimden ve kime gelirse gelsin asla kabul edilemez. Bu  gece yapılan bu terörü diğer olaylardan ayıran tek fark toplumda fitne  oluşturarak yaşam biçimlerine göre toplumu bölmek ve karşı karşıya  getirmektir. Gün terörün her çeşidine karşı milletçe kenetlenme günüdür. Hiçbir  Müslüman vicdanın asla kabul etmeyeceği bu katliamı yapanları şiddetle telin  ediyor, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil  şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow