Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetli alımı 2021 başvuru şartları neler? Diyanet personel alımı başvuru tarihleri!

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetli alımı 2021 başvuru şartları neler? Diyanet personel alımı başvuru tarihleri!

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetli alımı için ilan yayınlandı. Diyanet, personel alımı ilanında yer alan şartları taşıyanların belirtilen tarihler aralığında başvuru yapmalarını bekliyor. İşte KPSS’den en az 50 puan ve üzeri puanı kabul eden ilan ilgili detaylar..

Diyanet İşleri Başkanlığı, belirtilen başvuru kriterlerini taşıyanlar arasından hizmetli alımı yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için ilan yayınlandı. Yayınlanan ilana göre, müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından yapılacak.

DİYANET PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetli alımı, 13.09.2021-24.09.2021 (saat 23:59) tarihleri arasında "sinav.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Taşra Teşkilatında münhal bulunan; aşağıda sınıfı, unvanı, öğrenim durumu ve adedi belirtilen kadrolara 2020 yılı KPSS puan sırası esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı çağrılacak adaylar için yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre açıktan "hizmetli" alımı yapılacak.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak,

Lise veya dengi okul mezunu olmak,

2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP94 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Ön başvuruda bulunan adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere Kimlik Belgesi (nüfus cüzdanı, kimlik kartı veya pasaport) ve mezuniyet durumunu gösterir belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 13.09.2021 - 24.09.2021 tarihleri arasında (saat 08:30-16:30 arası) şahsen müracaat edeceklerdir. Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurt dışından veya Askerlik görevini yerine getirmekte olan adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.

İl veya ilçe müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayların sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır. Başkanlığımız “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden ön başvuru yapmayan ve il veya ilçe müftülüklerinde başvuru onay işlemini yaptırmayan adayların başvuru talepleri dikkate alınmayacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS