hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı 2022 ne zaman? DİB din görevlisi alımı branş ve kadro dağılımı!

  Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı 2022 ne zaman DİB din görevlisi alımı branş ve kadro dağılımı
  expand

  Diyanet İşleri Başkanlığı, bünyesinde 6 bin 200 din görevlisi alınacağına dair açıklama yapıldı. Bu açıklama sonrasında binlerce aday detayları araştırmaya başladı. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ne zaman, hangi branşlarda? İşte DİB personel alımıyla ilgili detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diyanet İşleri Başkanlığı, çeşitli branşlarda ve farklı mezuniyet türlerinde toplamda 6 bin 200 personel alımı yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru tarihleri ve branş – kontenjan dağılımları yapılan duyuru ile belli oldu. 6200 kişi, KPSS şartı ile Diyanet'in çalışanı olacak.  

  Diyanet tarafından yapılan açıklama şöyle:

  Diyanet İşleri Başkanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan 4/B sözleşmeli pozisyonlarda, istihdam edilmek amacıyla 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) B grubu puan sırası esas, alınarak ilan edilen boş pozisyonların üç katı kadar aday arasından Başkanlıkça yapılacak sözlü, sınav sonucuna göre Diyanet Akademisine aday din görevlisi (Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım) alımı yapılacaktır.

  DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

  KPSS şartlı 6200 kişilik Diyanet işleri personel alımı, haftaya başlayacak ve Ocak başına kadar sürecek. Başvurular 26.12.202206.01.2023 (saat 16:30) tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr ” adresi üzerinden yapılacak. Sınav sözlü olarak Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Tekirdağ, Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize, Van ve Yozgat illerindeki sınav merkezlerinde yapılacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI BRANŞ VE KADRO DAĞILIMI

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 1300 Kur'an Kursu Öğreticisi, 4600 İmam-Hatip ve 300 Müezzin – Kayyım alınacak.

  Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı 2022 ne zaman DİB din görevlisi alımı branş ve kadro dağılımıDİYANET İŞLERİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow