Diyarbakır ve Elazığ'da sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır ve Elazığ'da sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerinde 22 mahallede, Elazığ'ın Arıcak ilçesinde de bazı bölgelerde, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Hani ilçesinin yukarı Turalı, Şabek ve Damlatepe mahalleleri ile Lice ilçesinin Birlik, Şenlik, Akçapınar ve Tuzlaköy mahalleleri arasında kalan bölgede terör örgütü pkk mensuplarına yönelik operasyon düzenleneceği belirtildi.


Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, Hani ilçesinde 14, Lice'de ise 8 mahallede dün akşam saat 17:00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.


Sokağa çıkma yasağı ilan edilen bir başka il de Elazığ oldu. Elazığ'ın Arıcak ilçesine bağlı bazı bölgelerde bu sabah saat 05:45'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.


Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Diyarbakır ili Dicle ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten BTÖ mensuplarına yönelik Diyarbakır ili Dicle Kuzeyi - Kurşunlu - Kırkpınar - Kayaş mahalleleri ile Görüsedağı Tepe arasında kalan bölgede operasyon düzenlenecektir.
Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde [Arıcak İlçesine bağlı olan; Bükardi ve Üçocak Beldeleri, Karakaş, Küplüce, Yoğunbilek, Ormanpınarı ve Çevrecik Köyleri ile bu Belde ve Köylere ait mahalle ve mezralarda] sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 05 Kasım 2015 Perşembe günü saat 05.45'ten geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır.


Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS