DNA bulguları cinayeti açığa çıkardı

DNA bulguları cinayeti açığa çıkardı

Zonguldak'ta, boğazı kesilerek öldürülen 23 yaşındaki Necla Sağlam'ın cinayetini adli tıp raporu aydınlattı. Sağlam'ın tırnaklarından alınan DNA bulguları, cinayet şüphelisi olarak tutuklanan 34 yaşındaki Tolga K.'nın DNA örnekleriyle uyuştu.

Necla Sağlam'ın katili yine intihara kalkıştı


Geçen 24 Şubat'ta meydana gelen olayda Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda memur olan Necla Sağlam, yalnız yaşadığı evinde başına poşet geçirilip boğazı kesilerek öldürüldü. 


Cinayet şüphelisi olarak boya ve tesisat işiyle uğraşan Tolga K., gözaltına alındı. Cinayetten bir kaç gün önce Necla Sağlam'ın evine su tesisatındaki arızayı gidermek için giden ve olay günü de Necla Sağlam'ın evinin çevresinde dolaşırken mobese kameralarına yansıyan Tolga K., kuvvetli suç şüphesiyle tutuklandı.


Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı'ndan gelen raporda da Necla Sağlam'ın tırnaklarından, olayda kullanılan bıçak ve poşetten alınan dna örnekleri ile Tolga K.'nın DNA örneklerinin uyuştuğu belirtildi. 


Raporda, cinayet şüphelisinin Necla Sağlam'ı önce başına poşet geçirerek öldürmeye çalıştığı, başarılı olamayınca da bıçakla boğazını kestiği değerlendirildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS