Doğan Holding yöneticilerinden Yeni Akit ve Yeni Şafak'a geçmiş olsun ziyareti

Doğan Holding yöneticilerinden Yeni Akit ve Yeni Şafak'a geçmiş olsun ziyareti

Doğan Holding yöneticileri Mehmet Ali Yalçındağ ve Volkan Vural, saldırıya uğrayan Yeni Akit ve Yeni Şafak gazetelerine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Yalçındağ ve Vural, Küçükçekmece'deki Akit Medya Grubu'na gelişlerinde, Akit TV Genel Yayın Müdürü Yakup Bulut tarafından kapıda karşılandı.


Yalçındağ ve Vural'ın, Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu ve Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Kenan Kıran'ı ziyareti, basına kapalı yaklaşık bir saat sürdü.


Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Yalçındağ, "Maalesef üzücü bir saldırı oldu ama Allah beterinden saklasın diyoruz. Tedbirler alınıyor. Volkan Bey ile Akit TV ve Akit gazetesinin yöneticilerini ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bütün camiamız adına, meslektaşlarımız adına geçmiş olsun dileklerimizi grubumuz adına ilettik" dedi.


Bu tür saldırıların amacının Türkiye'nin huzurunu bozmak olduğunu belirten Yalçındağ, şunları kaydetti: "Böyle saldırılar karşısında en önce beklentimiz; faillerin bir an önce bulunması, yakalanması, bu sebebin ortaya çıkarılması. Bundan da önemlisi, bu tür durumlarda birlik-beraberlik hakikaten bir bütünlük içerisinde resim vermemiz lazım. Çünkü bir Türkiye var. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, hepimiz aynı gemideyiz. Bu sebeple ziyaret ettik ve geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Basın özgürlüğü açısından bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür saldırıların amacı; Türkiye'nin huzurunu bozmak, ülkedeki düzeni bozmak, moralini bozmak."


Volkan Vural ise şu değerlendirmelerde bulundu: "Saldırıyı kınıyoruz. Medyaya olan saldırı, demokrasiye olan bir saldırı. Bu durumlarda medyanın bir bütün olarak birlikte hareket etmesi ve bu gibi saldırıları kınayarak, faillerinin bir an önce bulunup ortaya çıkarılmasını istemesi hepimiz için bir güvence olur."


"Bu, teröre karşı en önemli fotoğraf"


Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Kenan Kıran da Yalçındağ ve Vural'a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiklerini belirterek, "Türkiye için çalışıyoruz. Teröre karşı hep birlikte yer alacağız. Bu, teröre karşı en önemli fotoğraf diyebiliriz" diye konuştu.


Yeni Şafak'a ziyaret


Mehmet Ali Yalçındağ ve Volkan Vural daha sonra, Yeni Şafak Gazetesi'ne düzenlenen saldırı nedeniyle geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.


Yalçındağ ve Vural, saat 17:30 sıralarında gazetenin Topkapı'daki yeni binasına geldi.


Yalçındağ ve Vural'ı burada gazetenin yetkilileri karşıladı. Ziyaret, gazetenin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak'ın odasında gerçekleşti. Yaklaşık 40 dakika süren ziyaretin ardından Yalçındağ çıkışta açıklamalarda bulundu.

Hiçbir terör eyleminin kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Yalçındağ, “Dünkü üzücü olaydan sonra bugün hem Yeni Şafak ailesine hem Albayrak ailesine Doğan grubu olarak geçmiş olsuna geldik. Terörün hiçbir türlüsünü kabul etmemiz mümkün değil. Basına da yapılan terörü kabul etmemiz mümkün değil. Bunu, basın özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. Faillerin biran önce yakalanmasını arzu ediyoruz" diye konuştu.


Yalçındağ ve Vural'ı uğurlayarak eşlek eden Yeni Şafak Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak da, “Nezaketleri, dilekleri için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah hiç kimse bu olayı yaşamaz. Temennimiz son olmasıdır" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS