Doğu'da çetin kış şartları

Doğu'da çetin kış şartları

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 20 dereceyle Ağrı ve Kars'ta ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, sıcaklık Iğdır'da 3, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Tunceli'de 4, Erzincan'da 6, Erzurum'da 14 ve Ardahan'da 19 derece ölçüldü.


Sibirya yüksek basıncının etkisinde olan bölge genelinde bugün havanın parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis bekleniyor. En yüksek hava sıcaklıklarının Iğdır, Erzincan ve Tunceli'de 4, Erzurum'da sıfır, Ardahan'da sıfırın altında 1, Ağrı'da sıfırın altında 2, Kars'ta sıfırın altında 3 derece olacağı tahmin ediliyor.


Kar kalınlığı Ağrı'da 32, Erzurum'da 25, Kars'ta 18, Ardahan'da 17, Tunceli'de 11, kayak merkezlerinde ise Erzurum Konaklı'da 115, Erzurum Palandöken'de 107, Sarıkamış Cıbıltepe'de 80 ve Erzincan Ergan'da 55 santimetre ölçüldü.


Bölgede aralıklarla etkili kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden oluyor. Tipi ve fırtına nedeniyle Kars'ta 24, Tunceli'de 23, Ardahan'da 8 köy ve mahalleye ulaşım sağlanamıyor. Kapalı yolların açılması için belediye
ve il özel idaresi ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS