Domuz bağı cinayetinde flaş gelişme! Şüphelilerden biri tanıdık çıktı

Domuz bağı cinayetinde flaş gelişme! Şüphelilerden biri tanıdık çıktı

İstanbul'da Hagop Yakup Demirci'yi domuz bağı ile bağlayarak ölümüne neden olan, eşini de yaralayan 8 şüpheli Trabzon'dan İstanbul'a getirilirken şüphelilere yardım ve yataklık yapan bir kişi daha İstanbul'da yakalandı. İlk sorgularında suçlarını itiraf eden şüphelilerden birinin çiftin yanında çalıştığı öğrenildi.

Harbiye'de Hagop Yakup Demirci'yi domuz bağı ile bağlayarak ölümüne neden olan, eşi Şeta Demirci'yi de yaralayan 5'i kadın 8 şüpheli yakalandıkları Trabzon'dan İstanbul'a getirilerek sorguya alındı. İlk sorgularında suçlarını itiraf eden şüphelilerin üzerinden Hagop Yakup Demirci'den gasp ettikleri kol saati ile 20 bin dolar çıktığı öğrenildi. Şüpheliler arasında bulunan bir kişinin çiftin yanında çalıştığı öğrenildi. Polis olayın azmettiricisi olabilecek kişilerin ve tespiti için çalışmaların devam ettiğini söyledi.


Şişli'de meydana gelen olayda, Harbiye, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki binada bulunan  eve giremeyen hizmetçilerin ihbarı üzerine harekete geçen polis, domuz bağı ile bağlanmış Hagop ve Şeta Demirci çiftine ulaşmıştı. İtfaiye ekiplerinin yardımıyla girilen evde Hagop Yakup Demirci'nin öldüğü tespit edilirken,  yaralı halde bulunan Şeta Demirci hastaneye kaldırılmıştı. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan ilk incelemede Hagop Yakup Demirci'nin boynunda kırık bulunduğu ve domuz bağı yüzünden nefessiz kalarak öldüğü tespit edilmişti.


Trabzona kaçmışlardı


Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar sırasında güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu olaya karışan 5 kişi tespit edildi. Bu kişilerden erkek olan 3 kişinin eve girerek olayı gerçekleştirdikleri, bir kadının onları otomobille dışarıda beklediği, bir kadının ise yaya olarak gözcülük yaptığı ortaya çıktı. Polis yüzlerce saat güvenlik kamera görüntüsünü geriye doğru izleyerek yabancı uyruklu oldukları tespit edilen kişilerin kimliklerini tespit etti. Yapılan çalışmalarda şüphelilerin bir araçla Trabzon'a gittikleri belirlendi.


Müthiş takip


Bu gelişme üzerine Cinayet Büro Amirliğine bağlı iki ekip Trabzon'a giderek şüphelileri izlemeye aldı. Polis Trabzon'da izini sürdüğü şüphelileri yakalamak için müthiş bir takip başlatıldı. Önce şüphelilere Trabzon'da yardım eden kişilerin isimleri belirlendi. Daha sonra olaya karışan 5 kişiyi yakalamak için fırsat kollayan ekipler, dün akşam saat 18.00 sıralarında şüphelilerin bir evde toplanacağını belirledi.  Bunun üzerine operasyon için düğmeye basıldı. Önce eve gelen 5 kişi gözaltına alındı, daha sonra onlara yardım eden 3 kişi yakalandı.


Şüphelilerden biri tanıdık çıktı


Karayoluyla Samsun'a getirilen şüpheliler daha sonra uçakla sabah saatlerinde İstanbul'a getirildi. Ermenistan uyruklu Artur A., Aram E., Serge B., Marianna E. Lida B., Nargiz B., Armine M., Cristina M., Asayiş Şube Müdürlüğünde sorguya alındı. 


İstanbul, Cinayet Büro Amirliği'nde sorguya alınan şüphelilerin polislere olayı yaptıklarını itiraf ettikleri öğrenildi. Şüphelilerin birinin üzerinde yapılan aramada Hagop Yakup Demirci'den gasp ettikleri kol saati ile 20 bin dolar çıktığı öğrenildi. Şüphelilerden birinin Demirci çiftinin yanında çalıştığı ortaya çıktı.


Gözaltı sayısı 9 oldu


Ggözaltı sayısı 9'a yükseldi. Olayla ilgili kimlikleri belirlenen 2 kişinin daha arandığı ortaya çıktı.Trabzon'da yakalanan 8 kişinin sorgularına başlanırken, şüphelilere yardım ve yataklık yapan bir kişi daha İstanbul'da yakalandı.  Ermeni uyruklu olduğu belirlenen şüphelinin Cinayet Büro Amirliğine getirildi. Öte yandan olayla ilgili iki kişinin daha isminin belirlendiği ve yakalanmaları için çalışma başlatıldığı öğrenildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS