hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Coronavirus son durum 10 Mart | Bakan konuştu: TESPİT EDİLDİ!

  Coronavirus son durum 10 Mart | Bakan konuştu: TESPİT EDİLDİ
  expand

  Coronavirus son durum tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de merakla araştırılıyor. Öte yandan virüs salgını Türkiye’nin dört bir yanını sardı. Ölü sayısı ve salgının tespit edildiği vaka sayısı ise gün be gün artıyor. Sağlık Bakanı Koca, konuyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Peki, Corona virüsü Türkiye’ye geldi mi? İşte, Coronavirus son durum ve 11 Mart Corona virüsü haritası…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Corona virüs salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Ölü sayısı hızla artarken virüs Türkiye’nin Suriye hariç tüm komşularına sıçradı. Suriye’de ise iç savaş devam ettiği için tanı koyma süreci sağlıklı işlemiyor. Öte yandan ulaşan son dakika bilgisine göre İran’dan gelen ve karantinaya alınan 65 yolcu ise karantina süresinin dolmasının ardından tahliye edildi. Peki, Coronavirus  Türkiye’ye geldi mi? İşte, Coronavirus 10 Mart son durum raporu ve Coronavirus haritası…

  CORONAVIRUS SON DURUM – 11 MART

  Coronavirus nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 26 olarak olarak kaydedildi. Şimdiye kadar Coronavirüs tanısı konulan hasta sayısı ise 119 bin 132’ye ulaştı.

  KORUNMA YOLLARI İÇİN TIKLAYIN

  BAKAN KOCA: 1 HASTADA CORONA VİRÜSÜ TESPİT ETTİK

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de bugün akşam saatlerinde Coronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın test sonucunun pozitif çıktığını bildirdi.

  VİRÜS KKTC’YE SIÇRADI

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, Almanya’dan ülkeye gelen 65 yaşındaki bir turiste koronavirüs (Covid 19) tespit edildiğini açıkladı.

  Coronavirus son durum 10 Mart | Bakan konuştu: TESPİT EDİLDİ

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SPOR ETKİNLİKLERİ OLUMSUZ ETKİLENDİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor camiası olarak koronavirüs önlemlerini uluslararası federasyonlarla takip ettiklerini belirterek, "İptal edilen etkinlikler var, bizim çalışma yaptığımız etkinlikler var. İnşallah bunları da federasyonlarla, uluslararası camiayla olan temaslarımız sonucunda yarın sizlerle paylaşacağız" dedi.

  İran’dan uçakla Türkiye’ye getirilen ve yeni tip koronavirüs (Covid-19) şüphesiyle Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde gözlem altında tutulan 65 kişi taburcu edildi.

  TRUMP’TA CORONA ŞÜPHESİ

  Beyaz Saray, testi gerektirecek bir durum olmaması sebebiyle ABD Başkanı Donald Trump'ın şu ana kadar koronavirüs testi yaptırmadığını açıkladı.

  Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham, koronavirüs bulaşması ihtimali olan bazı yerlerde bulunması sebebiyle "virüs kapmış olabileceği" tartışılan Trump'ın durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

  Grisham, "Başkan COVID-19 testi yaptırmadı çünkü ne virüs taşıdığı teyitli hastalarla uzun süre teması oldu, ne de kendisinde herhangi bir semptom bulunmaktadır. Başkan Trump'ın sağlığı harika durumdadır ve özel doktoru onun durumunu yakından takip etmektedir." ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow