Son Dakika

Duruşmalar iptal mi? Mahkemeler ve davalar ertelendi mi? Son dakika haberleri

A A

27.04.2021 - 15:28

Tam kapanma süresi içerisinde davası ve duruşması bulunanları yakından ilgilendiren son dakika açıklaması Hakim ve Savcılar Kurulu’ndan geldi. Yapılan açıklamada duruşmalarla ilgili son durum paylaşıldı. Peki, mahkemeler ve davalar ertelendi mi, duruşmalar iptal mi?

Duruşmalar iptal mi? Mahkemeler ve davalar ertelendi mi? Son dakika haberleri

Haftanın ilk gününde gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. 18 günlük tam kapanma kararı sonrasında bu süre içerisinde yer alan duruşmaların durumu merak konusu oldu. Peki, mahkemelerde görülen davalar da ertelendi mi?

DURUŞMALAR ERTELENDİ Mİ? MAHKEMELER VE DAVALAR İPTAL Mİ?

Hakimler ve Savcılar Kurulu, ilk derece adli ve idari yargı mercileri ile bölge adliye ve bölge idare mahkemelerinin yargı yerlerinde icra edeceği duruşma, müzakere ve keşiflerin 'tam kapanma' dönemi olan 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi saat 05.00’e kadar ertelenmesine karar verdi.


SON DAKİKA: Tam kapanmada duruşmalara erteleme kararı

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı kabinesince alınan 'tam kapanma' tedbirlerinin yargılama faaliyetleri yönünden değerlendirilmesi amacıyla, bugün olağanüstü gündemle toplandı. Toplantıda alınan kararlarla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, Cumhurbaşkanlığının 13 Nisan 2021 tarihli 'Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler' konulu genelgesi sonrası, hâkim ve Cumhuriyet savcıları yönünden esnek çalışma usulleri getirildiği, idari izinli sayılanlar ile çalışma saatlerinin yeniden belirlendiği hatırlatıldı. Cumhurbaşkanlığı kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda; hâlihazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma ve esnek çalışma yöntemlerine yeni bir takım önlemler eklenilerek 'tam kapanma' dönemine geçilmesi kararlaştırıldığı kaydedildi.

AÇIKLAMANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…