Son Dakika

2021-2022 KYK burs sonuçları sorgulama başladı mı? e devlet KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

A A

06.12.2021 - 14:19 Son Güncelleme:

2021-2022 KYK burs sonuçları GSB tarafından değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından erişime açılacak. Adaylar KYK burs sonucu sorgulama işlemlerini e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecekler. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak, sonuç sorgulama hangi tarihte yapılacak?

2021-2022 KYK burs sonuçları sorgulama başladı mı? e devlet KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü KYK burs başvuruları geçtiğimiz haftalarda tamamlanmıştı. Burs başvurularının tamamlanmasının ardından da gözler sonuç açıklaması için GSB’ye ve e-devlet’e yöneldi. İşte sonuçlar öncesinde son gelişmeler…

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN BURS SONUÇLARI AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ‘En adil şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Sonuçları size ulaştırmak için en kısa sürede bu süreci tamamlayacağız.’ dedi.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçlar e-devlet üzerinden ilan edilecek. Sonuç tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmese de aralık ayı içerisinde değerlendirme işlemlerinin tamamlanması ve sonuçların erişime açılması bekleniyor.
Sonuçlar belli olduğunda "https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-ve-burs-sorgulama" adresinden sorgulanabilecek.

SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

KYK BURSU NE KADAR, KAÇ TL?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün öğrencilere sağladığı aylık burs ve kredi ücretleri her yıl belirleniyor.

2021 yılı için belirlenen ücret lisansta aylık 650 TL, yüksek lisansta 1300 TL ve doktorada 1950 TL.

2022 yılından itibaren zamlı ücretler aylık olarak hesaplara yatmaya başlayacak. Ancak 2022 yılı ücretleri henüz belirlenmedi. Aralık ya da ocak ayında gelecek yılın ücretlerinin de duyurulması bekleniyor.