e-Okul VBS giriş ile sınav sonuçları, devamsızlık öğrenme! Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

e-Okul VBS giriş ile sınav sonuçları, devamsızlık öğrenme! Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

e-Okul VBS giriş ile sınav sonuçları, devamsızlık öğrenme! Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

e- Okul VBS giriş ile veliler ve öğrenciler sınav sonuçları, devamsızlık durumlarını MEB'in internet sitesinde görebiliyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, sistem üzerinde güncellenmeye devam ederken, yaz tatili başlamadan önce 'karne notu' yakın tarihte paylaşılacak. Haber içeriğindeki konu başlıkları ise: Sisteme giriş, takdir - teşekkür hesaplama, devamsızlık durumu, sistemin kapanacağı tarih, sınav sonuçlarına itiraz etme bulunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

e-Okul öğrenci giriş - VBS giriş sistemleri ile öğrenciler ve veliler 2018'in son sınav sonuçları hakkında bilgiler alabiliyor. LGS sınav sonuçları kurum tarafından MEB'in ana sayfasında yayınlanması beklenirken, LGS tercihleri - LGS yüzdelik dillim e-Okul sisteminde gerçekleşiyor. Sistemde dair merak edilen aşağıda yer almaktadır.

E OKUL VBS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e-Okul VBS sayfası açıldıktan sonra öğrenciler ve veliler, sağ bölümde Veli Bilgilendirme Sistemi giriş yapılır. Sağ tarafta ‘Resimdeki Rakamlar, Öğrenci T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Okul Numarası" eksiksiz bir şekilde yazıldıktan sonra, sisteme giriş yapılır. E Okul öğretmen giriş, sol tarafından ‘e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi’nden gerçekleşmektedir. Sisteme giriş yapmak için tıklayınız

TAKDİR – TEŞEKKÜR HESAPLAMA

4,5,6,7 ve 8. sınıf ile tüm lise (9.,10.,11.,12. sınıf) öğrencilerinin ağırlıklı puan ortalamasını ve alacağı başarı belgesini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili öğrencinin sınıfını seçerek hesaplamanıza başlayabilirsiniz. Takdir – Teşekkür hesaplama yapmak için tıklayınız

DEVAMSIZLIK HAKKI KAÇ GÜN?

Ortaokul ve lisede devamsızlık hakkı kaç gün sorusu, her dönem on binlerce öğrencinin yönelttiği sorular arasında yer alıyor. Derslerini bazı nedenlerden dolayı aksatmak zorunda kalan öğrenciler, ortaokul ve lisede devamsızlık hakkı kaç gün sorusu yöneltilmeye başlandı. Peki, Ortaokul ve liselerde devamsızlık hakkı kaç gün olacak? İşte, detaylı bilgiler…

Liselerde devamsızlık, rapor dahil 30 günü geçemeyecek. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı o bilgiler;

"Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Bu durumun gerçekleşmemesi için Yönetmelik gereği toplam devamsızlığın 5., 15. ve 25. günlerinde e-okuldan matbu uyarı yazısı gönderilir."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2018 E OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

Karne günü üzerinden öğretmenler tarafından çalışmalar devam ederken, merak edilen soruya resmi açıklama yapılmasa da e-okul ne zaman kapanacak, sorusunun cevabı uzmanlar tarafından 8 Haziran 2018 tarihi olarak açıklandı.

SINAV SONUÇLARI: NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Sınav sonuçlarına itiraz için sistem üzerinden işlem yapılabilmektedir. Öğrencinin girdiği sınavda itiraz edebilme hakkına sahiptir. MEB bunun için bir takım şartlar istemektedir. Şartlar için “Tüm alanları doğru ve eksiksiz doldurmanız ve itiraz konunuzu doğru seçmeniz, işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasına neden olacaktır. Ders isimlerini, kitapçık türünüzü ve soru itirazlarında soru numarasını mutlaka belirtiniz.” yazısı gözükecektir. Öğrenci itiraz için T.C. Kimlik Numarası, cüzdan seri no’su, güvenlik kodu ile giriş yapabilir, öğrenci sınav sonuçlarına itiraz edebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

SINAV SONUÇLARI İTİRAZ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

10’uncu yılına giren, öğrencilere hizmet eden okul yönetimi bilgi sistemi bu sene yeni tasarımıyla dikkat çekiyor. Ana renk olarak kullanılan mavi ve beyaz ile dikkat çeken tasarımı ile hizmete devam eden sistemin ana sayfasında 6 bölüm bulunmaktadır. Yönetim bilgi sistemi, veli bilgilendirme sistemi, duyurular ve LGS bölümü, diploma doğrulama, yardım masası. 6 bölümde tam olarak neler yapılmaktadır:

E OKUL İNDİR

Öğrenciler ve veliler, mobil üzerinden de sorgulama yapabiyor. IOS ve Andorid'te 'E Okul indir' sayfası içerisinde uygulama indiriliyor. IOS sisteminde uygulamayı indirmek için tıklayınız. Android sisteminde uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

SAYFADA HANGİ BÖLÜMLER BULUNYOR?

Yönetim Bilgi Sistemi

Okuldaki idarecilerin ve öğretmenlerin girdiği bölüm… Öğrenci ve veliler bu bölüme giremezler. İdareciler TEOG ve nakil işlemlerini burada yaparken, öğretmenler ise sınav sonuçlarını, not bilgilerini, öğrencilerin devamsızlık durumlarını,  okuldaki davranış durumlarını sisteme işlemektedir. Öğretmen sınav sonuçlarını sisteme kaydettiği an görülmektedir.

Veli Bilgilendirme Sistemi

Öğrencilerin ve velilerin girdiği bölüm… Öğrenciler ve veliler okula dair tüm kayıt işlemlerini burada görebilmektedir.

Duyurular

Milli Eğitim Bakanlığı, okula dair tüm duyurularını buradan yapmaktadır.

Diploma Doğrulama

Okul bitiminde öğrencilerin “diploma doğrulama” bölümünden işlem yapabilmektedir. Diploma doğrulama internet sayfasının en üst sağ bölümünde bulunmaktadır.

Yardım Masası

MEBBİS üzerinden tüm işlemler ve sorgular buradan yapılmaktadır.