2019 e okul VBS giriş ile not sorgulama yapılabiliyor

2019 e okul VBS giriş ile not sorgulama yapılabiliyor

Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul VBS ile öğrencilerinin elde ettikleri sıralamaları merak eden velilere detaylı bilgileri aktarmayı sürdürüyor. Veli Bilgilendirme Sistemi içerisinde öğrencinin sınıf ortalamasına oranla durumu ve devamsızlık bilgileri gibi diğer konular da yer alıyor. Peki, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

MEB e-Okul VBS ile not sorgulama yapmak isteyen öğrenci ve velilere puanlamaları aktarmaya devam ediyor. 2018-2019 eğitim, öğretim yılının ilk yarısının tamamlanmasına kısa bir süre kala sistem birçok kişi tarafından kullanılıyor. Peki, öğrencinin sahip olduğu notlar ve sınıf ortalaması e-Okul VBS ile nasıl öğrenilir?

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIYOR?

E-Okul giriş işlemleri için iki seçenek sistemde yer alıyor. Bu seçenekler; E-Okul yönetim bilgi sistemi ve E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. Veli bilgilendirme sisteminden, öğrenciler ve veliler öğrenci okul numarası, T.C. kimlik numarası ile giriş yapabilirler. Yönetim bilgi sisteminden ise öğretmenler, okul tarafından kendilerine verilen şifreyi kullanarak giriş işlemi gerçekleştirebilirler.

MEB E OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

BU YIL KARNELER NE ZAMAN ALINACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2019 iş takvimine göre 15 Tatil, 18 Ocak 2019 tarihinde verilecek olan karnelerin ardından başlamış olacak. Sömestr tatili, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler, 4 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. İkinci kanaat dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

E-OKUL İLE HANGİ BİLGİLERE ULAŞILABİLİR?

Not bilgisi; Öğrencinin aldığı notlar, öğretmenler tarafından E-Okul’a yüklendikten sonra görünür hale gelir. Haftalık ders programı; hangi günlerde hangi derslerin olduğu görülebilir, ders saatlerine ulaşılabilir. Sınav tarihleri; sınav takviminin ilan edilmesinin ardından, E-Okul’dan sınav tarihleri görülebilir. Devamsızlık bilgisi; hangi günlerde okula gidildiği hangi günlerde gidilmediği görülebilir.

Bunlara dışında; okunan kitaplar, dönem içerisinde alınan belgeler, diploma puanı, pansiyon zaman çizelgesi, pansiyon yemek menüsü, pansiyon izin bilgisi ve pansiyon devamsızlık bilgisine de ulaşılabilir.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS