e Okul VBS sınav sonuçları sorgulama sayfası

e Okul VBS sınav sonuçları sorgulama sayfası © Foto: Shutterstock

e Okul, MEB'in eğitim-öğretim dönemi içerisinde öğrencilerin ve velilerin sorguladığı sistem olup e Okul VBS üzerinden sınav sonuçları sorgulanabiliyor. Devamsızlık hakkı kaç gün?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2018 tarihinde eğitim-öğretim dönemi başlarken, öğrenciler birinci sınavlarına girmeye başladı. Öğretmenler sınav sonuçlarını MEBBİS projesi kapsamı altında yer alan e-Okul sayfasında sisteme yerleştirebiliyor. Sınav sonuçları sorgulama e-Okul sayfasında öğrenciler ve veliler son durumu görebiliyor. e Okul öğrenci giriş üzerinden öğrenciler sadece sınav sonuçlarını değil, eğitime dair tüm bilgi işlemlerini siteden takip edebilir.

e-Okul VBS giriş sayfasına gitmek için tıklayınız

e Okul devamsızlık

Ortaokul ve lisede devamsızlık hakkı kaç gün sorusu, her dönem on binlerce öğrencinin yönelttiği sorular arasında yer alıyor. Derslerini bazı nedenlerden dolayı aksatmak zorunda kalan öğrenciler, ortaokul ve lisede devamsızlık hakkı kaç gün sorusu yöneltilmeye başlandı. Peki, Ortaokul ve liselerde devamsızlık hakkı kaç gün olacak? İşte, detaylı bilgiler…

Liselerde devamsızlık, rapor dahil 30 günü geçemeyecek. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı o bilgiler;

"Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Bu durumun gerçekleşmemesi için Yönetmelik gereği toplam devamsızlığın 5., 15. ve 25. günlerinde e-okuldan matbu uyarı yazısı gönderilir."

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS