e-Okul VBS giriş | MEB e-Okul sınav sonuçları sorgulama

e-Okul VBS giriş | MEB e-Okul sınav sonuçları sorgulama

e-Okul VBS giriş | MEB e-Okul sınav sonuçları sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) resmi web sitelerinden olan e-Okul VBS sitemi üzerinden öğrenciler ve veliler sınav sonuçları-devamsızlık sorgulayabiliyor. 2018-2019 eğitim takviminde birinci sınavları sona eren öğrenciler için son durum sistemde öğretmenler tarafından aktif edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş ile öğrenciler ve veliler birinci sınav sonuçlarını öğrenebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi web sitelerinden olan sitede sınav sonuçlarının yanı sıra devamsızlık, haftalık ders programları sistemde bulunabiliyor.

Sınav sonuçları sorgulama sayfasına gitmek için tıklayınız 

MEB sistemi güncelledi

2018-2019 dönemi içerisindee okul VBS girişi öğrenciler için güncellendi yeni giriş yeri MEBBİS üzerinden yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrenicilere kolaylık sağlamak amacıyla eğitimi ilgilendiren bütün siteleri aynı başlık altında topladı. Milyonlarca öğrenci bundan sonra https://mebbis.meb.gov.tr/ adresini kullanacak. e-Okul sistemine öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Aynı şey, sistemin belirlediği güvenlik kod ile birlikte Veli Bilgilendir Sistemi için de geçerlidir. Bu sistem içerisinde yer alan ”Not Bilgisi” başlığı altında, çocuğunuzun siteye yüklenmiş tüm notlarını görüp inceleyebilirsiniz. Yazılı ve sözlü sınav notları yanı sıra, performans ve proje ödevlerinden aldığı notlar da yine burada görünecektir.