Eczaneler bugün açık mı? 16 Mayıs Cumartesi eczaneler çalışıyor mu?

Eczaneler bugün açık mı? 16 Mayıs Cumartesi eczaneler çalışıyor mu?

Bugün Corona virüsü tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir dahil olmak üzere 15 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Yasağın devam ettiği illerde ise en çok merak edilip araştırılanlar arasında ise “Bugün eczaneler açık mı?” ve “Eczaneler saat kaça kadar açık?” sorularının cevabını araştırıyor. İşte, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan rakamlar…

Bugün eczaneler açık mı? Eczaneler saat kaça kadar açık? 16 Mayıs Cumartesi günü yani bugün sokağa çıkma yasağı ilan edilen 15 ilde eczaneden ilaç alacaklar bu sorularının cevabını araştırıyor. Peki, bugün sokağa çıkma yasağının ilan edildiği illerde eczaneler açık mı? Merak edilen soruların cevabı İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede cevabını buldu.

Eczaneler Cumartesi günleri ve hafta içinde belirli saatlerde mesaiye devam ediyor. Pazar günü ve resmi tatillerde ise nöbetçi eczaneler faaliyetlerine devam ediyorlar.

Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği 15 ilde ise eczaneler bugün yani 16 Mayıs Cumartesi günü her hafta geçerli olan çalışma saatlerine göre hizmet vermeye devam edecekler. Yani bugün tüm yurtta eczaneler saat 10.00 ve 18.30 saatleri arasında hizmet verecekler. Yarın ise nöbetçi eczaneler açık olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS