hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Edirne'de iki gündür aranan iki kişinin cesedine ulaşıldı

  Edirnede iki gündür aranan iki kişinin cesedine ulaşıldı
  expand

  Edirne'de iki gündür haber alınamayan iki kişinin cesedi Tunca Nehri'nden çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Edirne Adliyesi'nde görev yapan Ersen Nar ile Orman İşletme Müdürlüğü'nde işçi olarak çalışan Ahmet Akın, pazar günü akşamı 39 SL 863 plakalı araçla evlerinden çıktı.

  İki arkadaşın eve dönmemesi ve telefonlarının kapalı olması üzerine yakınları ertesi gün polise kayıp başvurusunda bulundu.

  Bunun polis olayı araştırmaya başladı.

  İlk olarak Nar ve Akın'ın bulunduğu aracın Tunca Nehri kolları arasında yer alan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi bölgesine giriş yaptıkları tespit edildi.

  Şahıslara ait cep telefonlarından son sinyalin de bu bölgeden verildiğinin belirlenmesi ve aracın buradan çıkış yapmaması üzerine aramalar Fatih Köprüsü civarında yoğunlaştırıldı.

  Tunca Nehri üzerindeki Fatih Köprüsü'nün Sarayiçi tarafındaki ayak kısmının bulunduğu yerde nehre doğru tekerlek izlerinin belirlenmesi üzerine AFAD ve DSİ 11. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler nehirde arama çalışmalarına başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gün boyu devam eden aramalar sonucunda otomobil, Fatih Köprüsü'nün yaklaşık 25 metre aşağısında nehir dibinde bulundu. Kepçe yardımıyla çıkarılan aracın arka koltuğunda iki arkadaşın cesedi olduğu görüldü.

  Polis olay yerini güvenlik kordonuna geldi. Etrafı kapatılan araçta olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarına başladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow