Efkan Ala: "Cizre'de operasyonlar bitti"

Efkan Ala: "Cizre'de operasyonlar bitti"

Hakkari'nin Cizre ilçesi'nde, güvenlik kuvvetlerinin operasyonu sona erdi. Açıklamayı İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptı. Operasyon bitti ama sokakların temizlenmesi ve enkazlarda patlayıcı kontrolü yapılabilmesi için sokağa çıkma yasağı bir süre daha devam edecek. Ala, "Tuzaklamalar var, bilinmeyen bazı bölgelerde insanlarımıza zarar verebilecek mayınlamalar olabilir. Yine çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması biraz zaman alabilir" dedi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'deki operasyonların çok başarılı biçimde sona erdiğini bildirdi.


Operasyonların sona ermesinin ardından Cizre'den ilk kareler


Ala, saldırıya uğrayan Yeni Akit gazetesini ziyaretinin ardından gazetecilerin terör operasyonlarına ilişkin sorusunu yanıtladı. Cizre'deki operasyonların sona erdiğini belirten Ala, şu bilgileri verdi:


Demirtaş'tan Cizre iddiası


"Bugün operasyonlar biraz önce bitti, Cizre'de operasyonlar sona erdi çok başarılı bir biçimde. Ama bundan sonra yine arama tarama faaliyetleri devam edecek. Sokağa çıkma yasakları bir müddet daha Silopi'de olduğu gibi devam ettirilecek. Çünkü tuzaklamalar var, bilinmeyen bazı bölgelerde insanlarımıza zarar verebilecek mayınlamalar olabilir. Yine çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması biraz zaman alabilir.


TBMM Başkanlığı HDP'lilerin Cizre önergesini iade etti


Ancak bugün öğle itibarıyla tamamen alandan bu meseleler bertaraf edilmiş yani teröristler ve alana hakimiyet kurulmuştur. Dediğim gibi arama, tarama faaliyetlerinin devam edebilmesi için ve vatandaşlarımızın Cizre'ye girdiklerinde zarar gelmemesini sağlayıcı tedbirlerin tam olarak alınması için biraz daha sokağa çıkma yasağı devam edecek. Operasyonel faaliyetler bugün öğle itibarıyla sona erdi."


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS