Eğlence mekanları kapandı mı? Eğlence mekanları kaça kadar açık?

Eğlence mekanları kapandı mı? Eğlence mekanları kaça kadar açık?

Eğlence mekanları kapandı mı? Eğlence mekanları kaça kadar açık?

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri" konulu genelge gönderdi. Birçok insan koronavirüs döneminde gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, gece kulübü ile ilgili son durumu merak ediyor. Peki ama Eğlence mekanları kapandı mı? Eğlence mekanları kaça kadar açık?

Eğlence mekanları kapandı mı? Eğlence mekanları kaça kadar açık? soruları İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile gündeme geldi. Birçok insan gece kulüpleri, eğlence mekanlarıyla ilgili bilgileri merak ediliyor. İşte Eğlence mekanları kapandı mı? Eğlence mekanları kaça kadar açık?  sorularının yanıtları!

Eğlence mekanları kapandı mı?

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri" konulu genelge gönderdi.

Faaliyet konusunu değiştirerek salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirleri devre dışı bırakacak şekilde çalışan işletmeler kapatılacak.

Ana faaliyeti gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, gece kulübü olup ruhsatına tali faaliyet işleten iş yerlerinin çalışmasına müsaade edilmeyecek.

15 Mart'ta yollanan genelgede;Corona virüsü (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde, “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin bugün saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.