Elvin Buğra Arslan, Ankara saldırısında hayatını kaybetti

 Elvin Buğra Arslan, Ankara saldırısında hayatını kaybetti

Ankara'daki terör saldırısında yaşamını yitirenlerin arasında 20 yaşındaki Elvin Buğra Arslan da bulunuyor. Fenerbahçe ve Gençlerbirliği altyapılarında basketbol ve futbol eğitimi alan Arslan Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde okuyordu..

 Ankara ’da gerçekleşen bombalı saldırıda Elvin Buğra Arslan’ın hayatını kaybettiği haberini Anka Enstitüsü dyurdu. Enstitüden yapılan açıklamada “Lanetli terör saldırısında Enstitümüzün pırıl pırıl gencini, kıvırcığımızı, Elvin Buğra ARSLAN’ımızı yitirdik. Kendisine Allahtan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz. Başımız sağ olsun” denildi.


ANKA Enstitüsü’nün internet sayfasında Elvin Buğra Arslan hakkında şu bilgiler yer alıyor:


Elvin Buğra Arslan, 23 Kasım 1996’da Ankara’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara’da lise eğitimini ise Gazi Çiftliği Lisesi’nde tamamladı 2014 yılında Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde lisans eğitimine başladı. Bir yıl yabancı dil eğitimi aldıktan sonra, şu an eğitimin birinci yılına devam etmektedir.


Ankara saldırısında hayatını kaybeden Destina'nın hikayesi


Saldırıda hayatını kaybeden Ozancan, gar patlamasında arkadaşını yitirmişti


Ortaokul yıllarında aldığı müzik eğitimiyle lise yıllarında amatör olarak müzikle ilgilenmeye başladı. Önce Fenerbahçe SK alt yapısında basketbol, sonrasında Gençlerbirliği SK altyapısında futbol oynadı.Felsefe, tarih ve mitolojiyle ilgilenerek bu alanlarda birçok araştırmada bulunmuştur.


EĞİTİM


Lise: Gazi Çiftliği Lisesi
Lisans: Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret


İLGİ ALANLARI VE HOBİLER


Felsefe
Modern Savaş Tarihi
Mitoloji ( Yunan ve Roma mitolojisi)
Edebiyat
Tenis
Futbol
Şiir
Dil
İngilizce

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS