Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyesinin yatacağı tarih Kurban Bayramı öncesinde bayram alışverişi ve diğer harcamalarda bulunacak olan emekliler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, merakla beklenen bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emekli bayram ikramiyesi Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatacak. Bir süredir bayram öncesi yatırılan ikramiyelerle emekliler bayram ihtiyaçlarını gideriyor. İşte ikramiyelerle ilgili detaylar ve ücretlerin yatmasının beklendiği o tarih…

İKRAMİYELER NE ZAMAN YATACAK?

Kurban Bayramı 11 - 14 Ağustos arasında idrak edilecek. Kurban Bayramı’nda Arife gününün 10 Ağustos Cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle de emeklilere ödenen ikramiyelerin 5 - 9 Ağustos arasında ödenmesi bekleniyor. Emekli maaş ve ikramiyelerinin verileceği tarih, resmi açıklama sonrasında netleşecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENECEK?

SGK’dan emekli aylığı alanların yanı sıra, mayıs ayına aylığı bağlanan emeklilere de verilecek. Bunun yanı sıra bayramda maaş almaya hak kazanan yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiye almaya hak kazanacak. İkramiyeden ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da yararlanacak.