hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  En düşük emekli maaşı ne kadar, kaç TL oldu 2024? SGK Bağ-Kur emekli maaşı belli oldu mu?

  En düşük emekli maaşı ne kadar, kaç TL oldu 2024 SGK Bağ-Kur emekli maaşı belli oldu mu
  expand

  TÜİK’in açıkladığı Aralık 2023 enflasyon oranının ardından emeklinin 6 aylık enflasyon farkı da netleşmiş oldu. Memur ve emekliler enflasyon oranında farkı kesin olarak ceplerine koyuyor bunun üzerine eklenen refah payı artışıyla birlikte de yeni maaşlar açıklanıyor. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar, kaç TL oldu? 2024 emekli maaşları belli oldu mu?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emekli maaşları 6 ayda bir enflasyon oranında farkını garanti olarak alıyor. Ardından gerekli görülmesi durumunda bu oranın üzerine refah payı da ekleniyor. 2023 yılının ikinci yarısında oluşan 6 aylık enflasyon farkı bugün netleşti.

  2024 EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

  2024 yılında bir emeklinin alacağı en düşük maaş enflasyon farkıyla birlikte netleşti. Ancak hükümet bu oranın üzerine artış gerçekleştirebilecek. En düşük emekli maaşı için gözler önce TÜİK’te ardından da yapılacak resmi açıklamalardaydı. Enflasyon açıklaması sonrası refah payı hariç SSK ve Bağ-Kur emekli zammı da belli oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 37,57 zamma hak kazandı. Memur ve memur emeklileri de yüzde 15'lik sözleşme zammı dahil yüzde 49,25 enflasyon farkı alacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow