hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan: Belediyeler konusunda gerekli adımlar atılacak

  Erdoğan: Belediyeler konusunda gerekli adımlar atılacak
  expand

  Emniyet personeliyle iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadeleye değindi. "Terör örgütü ile birlikte hareket eden, imkanlarını ve iradesini örgütün emrine veren yapıların üzerine süratle gidilmesi şarttır" diyen Erdoğan, "Aynı şekilde belediyeler konusunda gerekli adımları süratle atmamız gerekiyor ve onun da adımlarını atmaya şu anda hazırlanıyoruz, o adımları da atacağız." diye konuştu. Cumhurbaşkanı, "Öyle belediye başkanı, devletten gelen bütçe payını alacak bunu dağa gönderecek. Yok böyle şey, bunun da hesabını soracağız" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen iftar yemeğinde emniyet mensupları ile bir araya geldi.

  İftar yemeğine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve çok sayıda polis katıldı.

  İftar yemeğinin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan emniyet mensuplarının Ramazan’ını tebrik ederek, ülkemizin ve milletimizin bekası uğrunda hayatını feda etmiş tüm polislere ve şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin 81 vilayetinde milletin güvenliğini, huzurunu sağlamak için gece gündüz görev yapan 260 bin emniyet teşkilatı mensubumuzun her birini ayrı ayrı kutladığını belirterek, “Devlet olmanın en başta gelen vasıflarından biri vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Emniyet teşkilatımız işte bu vazifesiyle devlet millet kaynaşmasını sağlamasında çok önemli misyona sahiptir. Özgürlük dengesi büyük ölçüde, polislerimizin görevlerini hangi bilinçle yaptıkları ile ilgili bir tartışmadır. Şayet emniyet teşkilatı elindeki gücü ve imkanı milleti için kullanıyorsa orada huzur vardır, orada güven vardır. Ama bu güç, adı ne olursa olsun şu veya bu vesayet odağının, şu veya bu grubun çıkarlarının emrine verilirse işte o zaman çok ciddi sıkıntılar yaşanır. Türkiye bu tip sıkıntılı dönemleri zaman zaman yaşamıştır ve halen yaşamaktadır” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diyarbakır Valisi açıkladı: Ölenlerin ailelerine tazminat ödendi

  Bölücü terör örgütünün ilçelerde, mahallelerde eylemlere başladığında bölge halkının ve kamuoyunun en azından bir kısmının güvenlik güçlerine karşı kendisini destekleyeceğini sandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fakat kısa sürede bölge halkının da üç baş hain dışında, kamuoyunun da teröristlerin değil güvenlik güçlerimizin yanında yer aldığı görüldü" dedi.

  Siirt ve Kurtalan'da doğalgaza sabotaj kesintisi

  "Avrupa parlamentosuna sesleniyorum"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütü ile birlikte hareket eden, imkanlarını ve iradesini örgütün emrine veren yapıların üzerine de süratle gidilmesi şarttır. İşte dokunulmazlıkların kaldırılması önemli bir adımdır. Meydan okuyorlardı, ‘dokunulmazlıkları kaldıralım hazırız diyorlardı.’ Dokunulmazlıkların kaldırılması gündeme geldikten sonra feryat ettiler. Şimdi bakın batıda dolaşıyorlar. Ben buradan, bu akşam, bu anlamlı toplantıda Avrupa parlamentosuna sesleniyorum. Sizler parlamento binasının koridorlarına asmış olduğunuz o bölücü terör örgütlerinin bayraklarıyla nereye mesaj vermeyi istiyorsunuz? O paçavralarla nereye mesaj vermek istiyorsunuz? Bilesiniz ki bunlar Türkiye’nin gönlünü yapmanıza yetmez. Türk milleti bunların hesabını vakti zamanı geldiğinde gereken kişilere de sormasını bilecektir” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  110 yaşındaki Ürkiye Nine belediye başkanı ile tanıştı

  "Belediyeler konusunda gerekli adımları süratle atmamız gerekiyor"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütüne yardım eden milletvekilleri ve belediyeleri de eleştirerek, “Bundan sonra terör örgütünün adeta birer militanı gibi hareket eden, arabalarıyla terörist taşıyan, silah taşıyan, imkanlarını teröristlere tahsis eden milletvekilleri yaptıklarının hesabını adalet önünde verecekler. Şu an da dosyalar, fezlekeler mahkemelere gönderilmeye başladı. Hepsi de gitsinler yargı önünde bunların hesabını versinler. Aynı şekilde belediyeler konusunda gerekli adımları süratle atmamız gerekiyor ve onunda adımlarını atmaya şu anda hazırlanıyoruz, o adımları da atacağız. Öyle belediye başkanı devletten gelen bütçe payını alacak bunu dağa gönderecek. Yok böyle şey, bunun da hesabını soracağız. Terör örgütünden sipariş, başkan yardımcıları, bütün bunların hepsini adım adım hesabını soracağız. Kanun gerekiyorsa kanun çıkartılarak, idari işlem gerekiyorsa işlem yapılarak. Bölgedeki belediyelerin örgütün tasallutundan kurtarılmasına ihtiyaç vardır ve bunun devlet olarak hükümet olarak yapacağız” açıklamasında bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow