Erdoğan: "Dersim'in katliamını da işte bu CHP yaptı"

Erdoğan: "Dersim'in katliamını da işte bu CHP yaptı"

Erdoğan: "Dersim'in katliamını da işte bu CHP yaptı"

Partisinin Ankara mitinginde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Dersim katliamını da işte bu CHP yaptı" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Erdoğan partisinin düzenlediği Ankara mitinginde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "bozkurt" işareti yapmasını eleştiren Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Müdürü önceki gün Ankara'da bozkurt işareti yapıyor. Yeni partin hayırlı olsun Kılıçdaroğlu. Ankara'daki CHP taraftarı solcuların hepsine hayırlı olsun. Şimdi bu bozkurt işaretini gitsinler, 12 Eylül öncesi öldürülen solculara, ülkücülere izah etsinler" dedi.

Başbakan Erdoğan, "Bu attığınız iftiralardan sonra sen hangi yüzle Tayyip Erdoğan'a hain diyecek cüreti, yüzü nereden kendinde buluyorsun. Önce haddini bileceksin haddini. Sende zerre kadar onur varsa,1999'da kaçıp gittin Türkiye'ye gel. Pensilvanya'da inziva yeri mi? Geç o işleri geç. Müslüman sokulduğu delikten bir daha sokulmaz. Meleklerin içinde de en önemli ilim erbabı vardır. İlim olmak alim olmak ama hepsinden öte arif olmak. Budur asıl olan" dedi.

"Dersim'in katliamını da işte bu CHP yaptı"

CHP'yi sert bir dille eleştiren Başbakan Erdoğan, "Tek parti CHP dönemini yaşadık. Ah bu CHP bunların gidecek yeri yok. Bunların ömrü zulümle geçti. Kuran-ı Kerim ve öğrenilmesi yasaklandı. Camilerimizi yıktılar, kapattılar, ahıra depoya, müzeye çevirdiler. İnsanların kılık kıyafetine karıştılar. Gazi Mustafa Kemal başlattı. Ama öldükten sonra yaşananlara bakın. İnönü, Gazi ölür ölmez, Türk Lirası'nın üzerinden resimlerini kaldırdı. Kendi resmini koydu. Devlet dairelerinden Gazi'nin portelerini çıkardı kendi portelerini koydu. Posta pullarının üzerinden Gazi'nin resmini çıkardı kendi resimlerini koydu. CHP bu. Ben buradan Dersim'e de sesleniyorum: Ey Dersim Dersim'in katliamını da işte bu CHP yaptı. Ayrımcılık, yalan, fitne, takiye bunlarda. Sonra bir yürekli insan çıktı merhum Adnan Menderes. Yasaklara son verdi. Gümbür gümbür iktidar oldu. CHP bunu hazmedemedi. Menderes'e tuzaklar üstüne tuzaklar kurdu. Bugün nasıl bu kardeşinize saldırıyorlarsa aynı saldırıyı yaptılar. Adnan Menderes'i maalesef yaşatmadılar" diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Başbakan Erdoğan, "CHP kafası, tavrı değişmez. 70 yıl önce milleti küçümsüyorlardı. Bu gün de küçümsüyorlar. Benim köylü kardeşime, işçiye, memura, ev hanımına 'bidon kafalı' , 'göbeğini kaşıyan adam' dediler. 'Makarnacı, kömürcü' dediler" dedi.

"Kiralık aday ile siyaset olmaz"

Kılıçdaroğlu'nun bozkurt işareti yapmasını eleştiren Başbakan Erdoğan şöyle konuştu:

"CHP Genel Müdürü önceki gün Ankara'da bozkurt işareti yapıyor. Yeni partin hayırlı olsun Kılıçdaroğlu. Ankara'daki CHP taraftarı solcuların hepsine hayırlı olsun. Şimdi bu bozkurt işaretini gitsinler, 12 Eylül öncesi öldürülen solculara, ülkücülere izah etsinler. Kiralık aday ile siyaset olmaz. Organ nakli yapar gibi aday transfer ederek siyaset yapılmaz. Dokuları uyuşmayanlar, bünyeye uyum sağlayamaz. İlkeleri ayaklar altına alınarak siyaset yapılmaz. 'Yalancıdan Başbakan olmaz' diyor. Çok doğru. Yalancıdan Başbakan olmuyor. Bu nedenle Kılıçdaroğlu, bu ülkede 5 yıldır Genel Başkan. 3 seçime girdi. Hala nal topluyor. Nal.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şimdi de dördüncü seçimini kaybedecek. MHP Genel Başkanı 15 yıldır Genel Başkan. 7 seçim kaybetti. 8'inci seçimi de kaybedecek. Ama bırakmaz. Koltuk sıcak. Bu seçimden birinci parti olarak çıkmazsak, Genel Başkanlığı bırakmaya hazırım diyorum. Bahçeli'ye aynı şeyi söylüyorum. Hiç umurunda değil. O zaten şu anda nostaljik olarak siyaset yapıyor. Bizim işimize gelir. Böylesi içler acısı bir muhalefet varken, biz daha çok seçimler kazanırız."

"Pensilvanya'ya 30 Mart'ta hesabı siz soracaksınız"

"Pensilvanya'ya 30 Mart'ta hesabı siz soracaksınız" diyerek konuşmasına devam eden Başbakan Erdoğan, "Kızlarımın çektiği çileleri biliyorum, başörtüsü yüzünden okuyamadılar. Ne çile çektirdiniz be ne çile çektirdiniz. Ama tutmadı, bozuldu bu oyun. Omuz omuza birlik olacağız. Düz liselerde Kuran okunabiliyor. Pensilvanya'daki zat bunlar mı seni rahatsız etti. İmam Hatiplerin açılması mı seni rahatsız etti. Nasıl vereceksin sen bunların hesabını nasıl vereceksin? CHP'yi destekleyen bu Pensilvanya'ya, 30 Mart'ta hesabı siz soracaksınız" diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MİTİNG ALANINDA KAVGA

Başbakan Erdoğan'ın konuşması sırasında miting alanında 3 kadın, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı kavga etti. Kavga sırasında bir kadın yüzünden yaralanarak kanlar içinde kaldı.

Alanda bulunanlara seslenen Başbakan Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan düşünceleri nedeniyle atılan öğrenciler varsa isimlerini yazmalarını istedi. Bu konuda gerekenin yapılacağını söyledi.