Erdoğan, Diyarbakır'daki patlamayla ilgili bilgi aldı

Erdoğan, Diyarbakır'daki patlamayla ilgili bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'nin Diyarbakır'daki mitinginde meydana gelen patlamayla ilgili olarak İçişleri Bakanı, Diyarbakır Valisi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'i telefonla ayrı ayrı arayarak bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstikrar ve güven ortamına gölge düşürmeye yönelik her türlü girişime karşı müteyakkız durumdaki devletimizin ilgili birimleri, Diyarbakır'daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir" değerlendirmesinde bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlama dolayısıyla mesaj yayımladı.


Diyarbakır'da HDP'nin mitingi esnasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar olduğunu derin bir teessürle öğrendiğini belirten Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: "Türkiye'de pazar günü yapılacak seçimler öncesinde, demokrasimize, ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik bu tür provokasyonlara karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz ediyor. İstikrar ve güven ortamına gölge düşürmeye yönelik her türlü girişime karşı müteyakkız durumdaki devletimizin ilgili birimleri, Diyarbakır'daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir. Olayda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum."


Cumhurbaşkanı Erdoğan a Haber'de konuştu, 


''Yaklaşık bir saate yakındır HDP Eş Başkanını arkadaşlarıma arattırıyorum. Kendilerine ulaşamadıkları için henüz bir geçmiş olsun temennimizi iletemedik. Ama böylece gerek şu yayın vasıtasıyla bunu iletmiş olalım, aynı zamanda zaten Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosundan da bu konuyla ilgili açıklamamızı yaptık" dedi.


Diyarbakır'daki patlama için Altan Tan'dan bomba iddia

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS