hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan'dan Arınç'a sert yanıt

  Erdoğandan Arınça sert yanıt
  expand

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç'ın CNN Türk'te yaptığı açıklamalara değindi. Erdoğan sert konuştu, "O zatın hareketi dürüst değil" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç'ın açıklamalarına Şili'nin başkenti Santiago'dan yanıt verdi.

  "Konuyla ilgisi olan Yalçın Akdoğan, Efkan Alâ, Mahir bey var. Ben Dolmabahçe konusunda her üçüne de, 'onlarla aynı fotoğraf karesinde olmanız doğru olmaz. Çünkü onları muhatap almak, ciddi manada size zarar verir. Sizler hükümetsiniz, onlar hükümetin muhatabı olamaz' demiştim" dedi.

  Arınç eleştirilere yanıt verdi: "Söylediğim her sözün arkasındayım"

  Cumhurbaşkanı, "Nitekim benim başbakanlığım döneminde de gerek Beşir bey, gerek Sadullah bey zaman zaman bazı görüşmeler yaparlardı. Görüşme parlamentoda olurdu ve özel yapılırdı. Ne resim verilirdi ne dışarıya açıklama yapılırdı. Ama Dolmabahçe'de öyle bir şeyin yapılmış olması, karşı tarafın hadiseyi bir mutabakat gibi lanse etmeye kalkması tabii çok ciddi bir yanlış olmuştur. Dolayısıyla, bundan benim haberimin olduğunun, bunun benim müsaademle yapıldığının iddia edilmesi kesinlikle dürüst bir hareket değildir" ifadelerini kullandı.

  Bülent Arınç'tan çözüm süreci açıklaması

  İZLE: Bülent Arınç'ın konuk olduğu Eğrisi Doğrusu programı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Erdoğan, "Kaldı ki o zat, benimle çalıştığı zaman içerisinde bunları konuşmamıştır. Parlamentodan çıktıktan sonra kalkıp da cumhurbaşkanı hakkında böyle bir doğru olmayan ifadeler kullanılmasını kabul etmek mümkün değildir " dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow