Erdoğan'dan azınlık hükümeti açıklaması!

Erdoğan'dan azınlık hükümeti açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olmayacağı kanaatindeyim" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen iftar programında eski milletvekilleri ile bir araya geldi. Programda kısa bir konuşma yapan Erdoğan, azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatinde olduğunu kaydederek, "Bir azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim. Bu sürecin en sağlıklı şekilde yürümesini arzu ediyorum. Cumhurbaşkanı sıfatıyla bu konuda üzerime düşen görevleri yapıyorum yapmaya devam edeceğim. Millet bizi işte böyle günlerde ülkeyi sağ salim bir şekilde güvenli limanlara ulaştırmamız için getirdi" dedi.


Abdülkadir Selvi: HDP, Baykal'ı destekleyecek


7 Haziran seçimleri ile birlikte tek parti iktidar döneminin sona erdiğini belirten Erdoğan, "Türkiye 7 Haziran seçimleri ile birlikte yeni bir döneme girdi. 3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından başlayan tek parti iktidarları dönemi 7 Haziran'da sona erdi. Her seçim gibi bu seçimde milletimizin takdir ettiği şekilde neticelendi. Bize düşen bu takdire saygı göstermek ortaya çıkan fotoğrafa uygun şekilde yolumuza devam etmektir. Siyasetin imkânları ve kabiliyetleri böyle dönmelerde çok daha fazla önem kazanır. Zor şartlar altında millete hizmet mücadelesini sürdürmek de takdir edilmesi gereken bir durumdur. Bugün Meclis'te temsil edilen siyasi partilerimiz işte böyle bir imtihan ile karşı karşıyadır. Bu imtihanı başarı ile verenlerin önümüzdeki dönemde milletimizden hakkettiği mükâfatını alacaklarına inanıyorum" ifadelerini kullandı.


Şemdinli'de 2 asker boğularak şehit oldu


"KENDİ SİYASİ VE KİŞİSEL HESAPLARINI ÜLKENİN VE MİLLETİN İHTİYAÇLARININ ÖNÜNE KOYANLAR"


Erdoğan, "Bu süreçte kendi siyasi ve kişisel hesaplarını ülkenin ve milletin ihtiyaçlarının önüne koyanlar da hiç şüphesiz milletimizden gerekli karşılığı göreceklerdir" dedi."BİR AZINLIK HÜKÜMETİNİN TÜRKİYE'NİN SIKINTILARINA ÇARE OLAMAYACAĞI KANAATİNDEYİM"


Azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatinde olduğunu kaydeden Erdoğan, "Bir azınlık hükümetinin Türkiye'nin sıkıntılarına çare olamayacağı kanaatindeyim. Bu sürecin en sağlıklı şekilde yürümesini arzu ediyorum. Cumhurbaşkanı sıfatıyla bu konuda üzerime düşen görevleri yapıyorum yapmaya devam edeceğim. Millet bizi işte böyle günlerde ülkeyi sağ salim bir şekilde güvenli limanlara ulaştırmamız için getirdi" diye konuştu.


BM raporu: 'Çok sayıda kadına tecavüz edip yaktılar'


"YA YENİ HÜKÜMETİ KURARAK YA DA KURULMAMASI HALİNDE SEÇİME GİDEREK HASARSIZ ŞEKİLDE GEÇİRMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ"


Erdoğan, "Anayasanın verdiği yetkiler çerçevesinde ve milletimizden aldığımız güçle Türkiye'nin bu dönemi ya yeni hükümeti kurarak ya da kurulmaması halinde seçime giderek en sıkıntısız, hasarsız şekilde geçirmesini inşallah sağlayacağız" dedi.


HDP'nin İzmir mitingine soruşturma


"MECLİS BAŞKANLIĞI BİRİNCİ TURDA BEKLENEN NETİCELER ORTAYA ÇIKTI"


Bugün yapılan Meclis Başkanlığı seçimlerine de değinen Erdoğan, "Birinci turda beklenen neticeler ortaya çıktı. Yarın temennimiz o dur ki inşallah meclis başkanımız belirlenmiş olacak" dedi.


Demirtaş: 'Oraya asker değil, siyasetçi gönderelim'


"ESKİ MİLLETVEKİLLERİMİZ İLE CUMHURBAŞKANLIĞINDA MESAİ YAPIYORUZ"


Erdoğan, "Kapımıza dayanan sıkıntıların aşılmasında herkese, hepimize düşen görevler var. Eski milletvekillerimizin tecrübesini çok iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Bunun için bazı arkadaşlarımız ile doğrudan burada cumhurbaşkanlığında mesai yapıyor, yapıyoruz" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS