Erdoğan'dan Hollanda'ya: Cibiliyetsizler, karaktersizler

Erdoğan'dan Hollanda'ya: Cibiliyetsizler, karaktersizler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı Töreni'nde konuştu. Erdoğan, Savaşta bile sağlık görevlilerine ateş açılmaz. Ha Hollandalı gibi olursa açar, onu da söyleyeyim. Biz Hollanda’yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız. Onların cibilliyetinin karakterinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnak’ı orada nasıl katlettiklerinden tanırız, bunları iyi biliriz" dedi.


Erdoğan'dan Hollanda'ya: Cibiliyetsizler


14 Mart Tıp Bayramı'nda Beştepe'de toplanan sağlıkçılara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde FETÖ ve Hollanda vardı. 


Konuşmasından satır başları:


Böylesine anlamlı günde bizleri bir araya getiren Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Bugün aramızda ülkemizin farklı köşelerinde görev yapan arkadaşlarımız var. Rektörlerimiz, dekanlarımız, hekimlerimiz, hemşirelerimiz, sağlık memurlarımız, teknisyenlerimiz ve teknikerlerimizle birlikte bugünü hep birlikte idrak ediyoruz. Şu gerçeğin hepimiz farkındayız. Sizler karagün dostu ifadesinin gerçekleştiği kutsal bir mesleği icra ediyorsunuz.


Kılıçdaroğlu'ndan hükümete 'Hollanda' tepkisi


14 Mart bu ülkenin bu milletin bu ülkenin okumuş gençliğinin bir iftihar beraatıdır. 


İlk konuşmayı yapan değerli asistan kardeşimizi dinledik. Hamile eşini bırakıp telefonla kendisinin aranmasını istemeyecek kadar görev aşığı ve o gece adeta fedaican etmeye hazır genç arkadaşlarımız.


Birileri hala gençlerin parlamentoya girip girmemesini konuşuyor. Bizim gençlerimiz girmeyecek de kimler girecek ya? 


15 Temmuz darbe teşebbüsü karşısında sağlık teşkilatımızın bilhassa da 112 acil sağlık personelimizin nasıl fedakarca çalıştığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Ben o sağlık teşkilatımızın terör bölgesinde nasıl mücadele verdiğini de gayet iyi biliyorum. Yine o gece hastanelerde görev yapan, görevli olmadığı halde evinden koşup gelen personelimizin gayretlerini de gayet iyi biliyorum. FETÖ'nün kendilerine ait hastaneleri nasıl saf dışı bıraktıklarını da biliyoruz.


Hayvan Hakları İzleme Komitesi'nden Hüseyin Avni Sipahi'ye kınama


Son dakika Avusturya'dan da 'yasak' açıklaması


Hollanda'ya sert sözler


Savaşın bile ahlakı vardır, savaş sırasında sağlık personeline açılmaz ama Hollandalı gibi olursan açar. Biz o Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız.  Onların cibiliyetinin, karakterinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnağı nasıl katlettiklerinden tanır, bunları iyi biliriz. Kimse bize medeniyet dersi vermesin. Bu milletin alnı aktır, ama onlarınki kapkaradır. Tarihe centilmenler savaşı olarak geçen Çanakkale Savaşı bunun sayısız örneğiyle doludur. 


arihe centilmenler savaşı olarak geçen Çanakkale Savaşı bunun sayısız örneğiyle doludur. Vatanını 1 dolara satacak birisinde namus, onur, haysiyet kalır mı? Allah aşkına kendi silah arkadaşlarını dahi katleden bir caniden ne beklersiniz? Hainin ne insanlığı ne arkadaşlığı olur. Aklını hoca kılıklı bir şarlatana zimmetleyenin ne ahlakı kalır, ne namusu.


İhanet çetesinin sahip olduğu hastanede kapıdan gelen yaralıya 'gidin kimin için yaralandıysanız tedavinizi o yapsın' dedi. Şimdi ne öyle bir hastane var, ne de o sözü söyleyenler bu unvanı kullanabilir. Birileri de gelip bize, 'onun herhangi bir şeyi yok' diyorlar kusura bakmayın acırsanız acınacak hale gelirsiniz. Arada fireler olabilir doğrudur ama önce bizim gazilerimize o kapıları kapatanlar hesap verecek. 


Ben tüm sağlık görevlilerimize teşekkür ediyorum. 


Bakan Kaya: Cumhurbaşkanımız dön demeseydi orada ölecektim


Sağlık alanındaki gelişmeler


14 yılda en büyük başarıyı gösterdiğimiz alanlardan biri sağlıktır. Dostun da düşmanın da kabul edeceği bir gerçek varsa o da Türkiye'nin sağlıkta en büyük dönüşümünü gerçekleştirdiğidir. Farklı kurumlara bağlı olarak hizmet veren tüm kamu hastanelerini tek çatı altında topladık. 2002 yılında bin 156 olan sağlık tesisine 3 bin 480 yeni tesis ekledik. 2002 yılında 378 bin olan sağlık çalışanı sayısı yaklaşık 500 bin ilave ile çok daha güçlendi. Sağlık üniversiteleri kurmaya başladık. 2002 yılında 481 olan 112 acil istasyon sayısı 2 bin 401'e 618 olan ambulans sayısı 4 bin 815'e yükselmiştir. Türkiye'de ilk defa bizim dönemimizde helikopter ve uçak ambulansa sağlık dünyamız tanışmıştır.


Hollanda'nın Almanya'nın kabusu olduk


Bugüne kadar elde ettiğimiz hiçbir kazanım bize altın tepside sunulmadı. Neleri başardıysak, engelleme girişimlerine rağmen gerçekleştirdik. Attığımız her adımda paradan para kazanmaya alışmış, kandan beslenen asalakların direnişleriyle karşılaştık. Köken, mezhep, kimlik istismarı yapan terör örgütlerine karşı mücadele verdik. İnsanımıza tepeden bakan, makarnacı diyenlere rağmen buralara geldik. Türkiye'nin büyümesi birileri için nasıl umut olmuşsa bazı çevrelerin de kabusu oldu Hollanda gibi. Almanya gibi. Dayanamıyorlar. Türkiye güçleniyor. 'Olmaz nasıl olur' diyorlar. Olacak, olacak daha çok şey olacak.


Bazı AB ülkeleri faşistlerin oyuncağına dönüştü. Devletlerarası tüm sözleşmeler, AB kriterleri Hollanda yönetimi tarafından ayaklar altına alınmıştır.


Atlarla itlerle saldırdınız


Cumartesi günü Aile ve Sosyal Politikalar bakanımıza yapılan saygısızlık uluslararası hukuka yapılmıştır. Almanya'nın şansölyesi çıkıyor. 'Hollanda'nın yanındayım' diyor. Senin ondan farkın olmadığını biliyoruz. O da atlarıyla itleriyle saldırıyor, sen de atlarınla itlerine saldırıyorsun. Yok farkınız. 


 Hollanda'da 32 darp yiyen kardeşimiz var. Hala Avrupa'nın bazı ülkelerinin buna destek veriyor olması manidardır. İşte bir tane ırkçı güreşiyormuş. İki parti yarışıyormuşuz. Ben buradan Hollanda'ya Almanya'ya sesleniyorum; Türkiye'ye düşmanlık güdenler için Türklere sesleniyorum gelin oylarınızı verirken sakın ha bu ikiliye oy vermeyin. 


Özürle bu iş geçiştirilemez. Yapılacak daha çok şey var. Hollanda başta olmak üzere neonazi söylemi olan ülkelerin inandırıcılığı olmayacak. 


Dün Bakanlar Kurulumuz aldığı kararları açıkladı ama daha çalışacağız. Bu millet sıradan bir millet değil. Tanıyacaklar. Yapılan yanlışların bedelini özürle falan geçiştiremezler. Yapılacak daha çok şeyler var. Hollanda başta olmak üzere neo-nazi zihniyetine esir olanların hiçbir inandırıcılığı olmayacaktır. Hollanda devlet terörüyle en büyük zararı Avrupa'ya ve Avrupa Birliği'ne vermiştir. AB kendisi ile işbirliği yapmak isteyenler için özgürlüğün sembolu olmaktan çıkmıştır. Tüm dünyayı daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS