hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdoğan’ın gündeme getirdiği 15 Temmuz Gazisi konuştu

  Erdoğan’ın gündeme getirdiği 15 Temmuz Gazisi konuştu
  expand

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Buradan sesleniyorum, ey kaymakam sen kendini ne sanıyorsun, sen orada kalıcı mısın? O gazi kendini bu vatan için feda etti." sözleriyle gündeme gelen 15 Temmuz Gazisi Kadir Bolattürk, yaşadıklarını anlattı. Gazi, "6 aydan bu yana mağdur olduğumu bütün evraklarımın tam olduğunu ilettim. Bu işlemin bir an önce sonuçlanacağına inanıyorum" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün 35. kez muhtarlarla buluştuğu toplantıda yaptığı konuşmada '15 Temmuz gazisinin evraklarıyla ilgilenmediği' iddia edilen bir kaymakama tepki göstermişti.

  Erdoğan'ın haddini bil dediği kaymakam Bahçelievler Kaymakamı çıktı

  Bahçelievler Kaymakamı olduğu ortaya çıktı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Buradan sesleniyorum, ey kaymakam sen kendini ne sanıyorsun, sen orada kalıcı mısın? O gazi kendini bu vatan için feda etti. Sen bu makamda varsan gazi sayesinde varsın, haddini bileceksin. Haddini bilmediğin zaman haddini bildirirler. İçişleri Bakanımızı aradım öyle sanıyorum ki gereğini yapacaklar” diyerek tepki gösterdiği kaymakamın Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit olduğu ortaya çıkarken evraklarıyla ilgilenilmeyen 15 Temmuz Gazisi Kadir Bolattürk, yaşadıklarını İHA muhabirine anlattı.

  15 Temmuz Gazisi yaşadıklarını anlattı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarla olan oturumunda kaymakam beye kızdığını ve gereğinin yapılacağını duyurduğunu aktaran Kadir Bolattürk, “Cumhurbaşkanıma telefon üzerinden ulaştım. Daha sonra İçişleri Bakanımızı Süleyman Soylu beni arayarak durum hakkında bilgi vermemi istedi. Bende sayın bakanımıza gerekli bilgileri verdim. 6 aydan bu yana mağdur olduğumu bütün evraklarımın tam olduğunu ilettim. Gereğinin yapılacağını sayın cumhurbaşkanımızın da konuyu takip ettiğini iletti. Bu hususta sayın reisi Cumhurum Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu işlemin bir an önce sonuçlanacağına inanıyorum” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Cumhurbaşkanımızın seslenmesiyle canımızı vermeye çıktık”

  Cumhurbaşkanı’ndan böyle bir çıkış bekleyip beklenmediği sorulanKadir Bolattürk, “Sayın Cumhurbaşkanım gazilere önem veriyor. Cumhurbaşkanımızın seslenmesiyle biz ölüme çıktık. Düşünmeden canımızı vermeye çıktık. Şuan yine dese yine canımızı vermeye çıkarız. Allah razı olsun devletimizden” dedi.

  15 Temmuz Gazisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki kabulünde verdiği kalemi de bir nişan gibi yanından ayırmadığını sözlerine ekledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow