Ertuğrul Kürkçü hakkında suç duyurusunda bulunacak

Ertuğrul Kürkçü hakkında suç duyurusunda bulunacak

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nin bir tweet'te Başbakan Binali Yıldırım'a iddia ettiğini ileri süren AK Partili Hamza Dağ suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. HDP'lileri de hedef alan Dağ, "Hukuki yaptırımlarla karşılaştıklarında Avrupa'daki ağabeylerine, ablalarına ağlama yoluna gidiyorlar" ifadesini kullandı.

HDP'li Ertuğrul Kürkçü'den PKK'ya tepki


AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Başbakan Binali Yıldırım hakkında hakaret içeren bir tweet attığını öne sürdüğü HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü hakkında suç suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Dağ HDP'yi de hedef aldı, "Avrupa'yı ağlama duvarı haline getirdiler" ifadesini kullandı.


Ertuğrul Kürkçü: 'TBMM işlerin tamamını orduya terk etmiş durumda'


Konu hakkında avukatlarına talimat verdiğini söyleyen AK Partili Dağ, Kürkçü'nün paylaşımında hem hakaret hem de tehdit olduğunu iddia etti. Dağ, "Tweet'te hem hakaret hem de tehdit var. Onların tarzı bu ve bunu her seferinde yapıyorlar. Burada, ülkeyi yönetenler ve siyaset yapanlar olarak başvuracağımız merci tabii ki hukuktur. Kendi hakkımızı kendimiz alacak değiliz. Burası bir hukuk devleti" dedi.


AK Partili Hamza Dağ, şunları söyledi:


"HDP'liler, hukuk yoluyla üzerlerine gidildiğinde, hukuki yaptırımlarla karşılaştıklarında Avrupa'daki ağabeylerine, ablalarına ağlama yoluna gidiyorlar. Avrupa'yı ağlama duvarı haline getirdiler. Burada kendilerince meydan okuma işi yapıyorlar. Hukukla karşı karşıya kaldıklarında, mahalledeki çocuğun ağlaması gibi gidip Avrupa'ya başvuruyorlar. Bunlara pabuç bırakacak değiliz. Siyaset temiz dil gerektirir. Bunlar bu yolu her zaman kullanıyorlar."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS